Dota 2

EPICENTER: Moscow duyuruldu

Rusya merkezli Epic Esports Events tarafından düzenlenecek olan EPICENTER: Moscow duyuruldu.

2016 yılında ilki düzenlenen EPICENTER prodüksiyon kalitesi, etkileyici LAN salonu ve turnuvada oynanan birbirinden çekişmeli karşılaşmalar ile yıla damgasını vurmuştu. Turnuvaya davet yoluyla katılan Team Liquid, hem grup karşılaşmalarında hem de playoff’larda benzersiz bir performans göstermiş ve ardından final karşılaşmalarında The International 2014 galibi Newbee’yi 3-2 mağlup ederek 250.000 dolarlık büyük ödülü eve götüren taraf olmuştu.

Dota 2 turnuvaları kapsamında çıtayı bir hayli yükselten Epic Esports Events geçtiğimiz gün ise turnuvanın bir benzerinin Moskova’da düzenleneceğini duyurdu. Kiev Major duyurulmadan önce Rusya-Ukrayna coğrafyasındaki en büyük turnuva olma özelliğine sahip olan EPICENTER, daha önce düzenlenen CS:GO ve Dota 2 turnuvalarına benzer bir şekilde bir kez daha 500.000 dolar toplam ödül havuzuna sahip olacak. VTB Ice Palace’da gerçekleşecek olan etkinliğin grup karşılaşmaları 4-7 Haziran, Playoff karşılaşmaları ise 9-11 Haziran tarihleri arasında oynanacak.

EPICENTER: Moscow’a toplamda kaç takımın katılacağı ise henüz belli olmamasına rağmen 2016’da düzenlenen etkinliğe benzer bir şekilde turnuvaya bölgesel elemeler yoluyla katılmak mümkün olacak. Mayıs ayında oynanması planlanan elemelerde Avrupa, CIS, Kuzey Amerika ve Çin bölgelerinde oynanacak karşılaşmaları izleyeceğiz. Epicenter’ın resmi sitesinden yaptığı duyuruda, 2016’da etkinliğe GüneydoğusAsya bölgesinden katılan bir takım olmasına rağmen bu bölgeye ilişkin herhangi bir noktaya değinmemiş olması ise düşündürücü. Elemelere ek olarak tıpkı Valve tarafından düzenlenen etkinliklerde olduğu gibi takımlar, EPICENTER: Moscow’a Wildcard karşılaşmaları sonucunda katılma şansını elde edebilecek.

EPICENTER: Moscow’un, her yıl bir yenisi düzenlenen ve o yılın en büyük Dota 2 turnuvası olan The International’dan sadece iki ay önce başlayacak olması ise hiç şüphesiz takımlara büyük turnuva öncesi kendilerini test etme imkânı verecek.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir