Dota 2

Eski Ad Finem kadrosu, mousesports’a transfer oldu

Bir süredir Dota 2 sahnesinden uzak kalan mousesports, Boston Major’da ikinci olduktan sonra Ad Finem’den ayrılan Yunan kadroyu bünyesine kattı.

Boston Major’da rüya gibi bir turnuva geçiren Ad Finem, Newbee ve Digital Chaos gibi Dota 2’nin en güçlü takımlarını birer birer devirmiş, ancak finalde son dönemin formda takımı OG karşısında 3-1 mağlup olarak Boston’dan ikinci ayrılmıştı. Buna rağmen turnuvanın en çok konuşulan takımı olmayı başaran Yunan ekibinin tüm oyuncuları, Nisan sonunda düzenlenecek Kiev Major’a davet aldıktan birkaç gün sonra Ad Finem ile sözleşme yenilemediklerini duyurmuş ve süreç belirsiz bir hâl almıştı. Oyuncuların aynı beşliyi koruması hâlinde Kiev Major’a farklı bir takım adı altında katılabilecekleri açıklanırken, Ad Finem’in eski kadrosunun hangi organizasyona geçeceği bilinmiyordu.

Dün yapılan açıklama ile çalışkan beşli yeni yuvasını buldu. İki yıla yakın bir süredir Dota 2 takımı bulunmayan Alman organizasyon mousesports, önemli bir hamle gerçekleştirerek eski Ad Finem kadrosunu bünyesine kattı. Takım kaptanı ve destek oyuncusu SsaSpartan’ın yanında taşıyıcı Madara, off-lane’de Skylark, mid’de ThuG ve roaming sup’ta Maybe Next Time artık mousesports ile mücadele edecek.

Dotesports’un haberine göre yeni takımdan oldukça memnun olan oyuncular, mousesports gibi güçlü geçmişe sahip bir organizasyon ile bu yolu yürüyecekleri için gurur duyduklarını belirtiyor. Takımın Türk CEO’Su Cengiz Tüylü de Dota 2’ye geri dönüş için kusursuz kadroyu bulduklarını ve bununla birlikte kararın oldukça kolay alındığını söylüyor.

Yunan oyunculardan oluşan mousesports, Kiev Major hazırlıklarını sürdürüyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir