Dota 2

ESL One Frankfurt Haziran ayında başlayacak

En büyük Dota 2 turnuvalarından biri olan ESL One Frankfurt ile ilgili bilgiler elimize ulaştı. ESL’in yaptığı açıklamaya göre turnuvaya 3 takım direk davet ile katılırken, Avrupa elemelerinden gelen 3 takıma, Çin ve Güneydoğu Asya elemelerinden gelen iki takıma yer verilecek. Amerika elemelerinin olmayacağı turnuvaya davetli olan takımların geriye kalanı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yaz mevsimi yavaş yavaş yaklaşırken Dota 2’de de yeni mevsimin heyecanı hissedilmeye başlandı. Yazın yer alacak turnuvalardan biri ise ESL One Frankfurt olacak. İlki geçtiğimiz yıl Haziran ayında düzenlenen turnuvaya toplamda iki takım davet ile katılım göstermişti. Bu yıl ise bu sayı üçe çıkarıldı. Amerika elemelerinin olmaması, Amerikalı Evil Geniuses takımının davet ile turnuvaya katılım göstereceğinin sinyallerini veriyor.

Geriye kalan boş yerler ise elemeler sonucunda belli olacak. Davetler dışında beş takım katılım gösterirken bu takımlardan üçü Avrupalı olacak. Çin’den sadece bir takım katılım gösterecek. Güneydoğu Asya’nın ise, geçen yıl olduğunun aksine Çin’den ayrı, özel elemeleri olacak. Her üç bölgeden gelen takımlar kendi bölgelerinde elemelerden geçtikten sonra, Commerzbank-Arena’da düzenlenen ve toplam ödül havuzu 150.000 dolardan fazla olan turnuvada mücadele etmek için hak kazanacak.

ESL One Frankfurt’a davet edilen ilk takım ise Team Secret oldu. Özellikle Dota 2 Asya Şampiyonası’nda mükemmel bir performans gösteren ve 15 maçlık bir seriye sahip olan Team Secret, beklenildiği üzere davet ile turnuvada yer alacak.

Team Secret’ın davet edilmesi, şuan kadroda bulunan beş oyuncunun da daha önce bir şekilde ESL One Dota turnuvalarına davet edildiklerini gösteriyor. Clement “Puppey” Ivanov ve Kuro “Kuroky” Salehi Takhasomi, Natus Vincere takımı ile bir kez ESL One’da yer almışladı. Ludwig “Zai” Wåhlberg ve Artour “Arteezy” Babaev ise Evil Geniuses takımı ile iki kez ESL One’da boy göstermişlerdi. Takımın son üyesi olan Gustav “s4” Magnusson ile hala Allianca takımına dahilekn Frankfurt’da yer alan turnuvaya katılma şansını elde etmişti.

Geriye kalan son iki davetli takımın ise önümüzdeki haftalar içerisinde açıklaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir