Dota 2

ESL One New York 2015’de ilk iki bölgesel eleme sonuçlandı

3-4 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan ESL One New York 2015 ana etkinliği, Dota 2 Major Championships öncesi Dota 2 profesyonel sahnesinin nabzını bizler için ölçecek.Son dönemde kadrolarında büyük değişiklikler gerçekleşen takımların performansları, Dota 2 camiasının merakla beklediği şeylerin başında yer alıyor. Yakın bir zamanda Source 2 motoru ile çalışan Dota 2 Reborn’un Source motoruyla çalışan normal Dota 2’nin yerini alacak olması ve bir ilk olacak Dota 2 Majors, Dota 2 camiasını oldukça heyecanlandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde ESL, New York’da gerçekleşecek LAN turnuvasında yer alacak 8 takımdan 4’ünü açıklamıştı. Bu 4 davetli takımın arasında Team Secret, Virtus.Pro, CDEC ve son The International şampiyonu Evil Geniuses yer alıyor. Davetli takımların açıklanmasının ardından bugün sonuçlanan ESL One New York 2015 Güney Doğu Asya ve Avrupa bölgesel elemelerinde ana etkinliğe katılacak takımlar belli oldu. Fnatic, Güneydoğu Asya bölgesel elemelerinin favorisi olarak ana etkinliğe katılan ekip olurken, Avrupa bölgesel elemelerinde birinci olan ekip Vega Squadron oldu.

Değişen kadroların ve değişen takımların ilk performanslarına şahit olduğumuz Güneydoğu Asya bölgesel elemelerinde yeni kadrosuyla Fnatic ön plana çıkarken, MVP.Phoenix de Fnatic’i finallerde oldukça zorladı. 3-2 biten final serisinde TI5’de 13 – 16. sıralarda yer alan Fnatic, 7 – 8. sıralarda yer alan MVP. Phoenix’i eleyerek ana etkinliğe giden ekip oldu.

Diğer yandan Avrupa bölgesel elemelerindeki temsilcimizi 2- 0’lık skorla geçen Ninjas in Pyjamas, finalde Vega Squadron karşısında pek bir varlık gösteremedi. Vega Squadron’un 3-1 kazandığı final serisinde Alliance, Team Empire ve Navi gibi ekiplerin yer alamaması bu takımların henüz kadrolarını oturtmakta sıkıntı yaşadıklarının sinyallerini veriyor.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir