Dota 2

ESL One New York 2015’in ikinci davetlisi: Virtus.Pro

ESL One New York 2015’in ikinci davetlisi Rusya bölgesinden Virtus.Pro oldu.Toplam sekiz takımın katılacağı turnuvada dört takım direkt olarak davet edilecek, diğer dört takım ise bölgesel elemeler sonucunda belli olacak. Team Secret bu davetli takımların ilki olmuştu. Yeni kadrosuyla nasıl bir performans göstereceği merak konusu olan Team Secret’ın ilk davetli olduğunun açıklanmasının ardından ESL, Twitter hesabından ESL One New York’un ikinci davetli takımının Virtus.Pro olduğunu açıkladı.

Team Secret gibi The International 2015’in konuşulan takımlarından olan Virtus.Pro, Team Secret’ın aksine elediği takımlarla ve başarılı performanslarıyla anıldı. EHOME ile 5. ve 6. sırayı paylaşan ekip grup aşamasında kendini göstermekte başarısız olunca TI5 ana etkinliğinde alt eleme grubuna düşmüştü. Alt eleme grubuna düşmesine rağmen oynadığı üç maçta Fnatic, Complexity Gaming ve Team Secret gibi güçlü rakipleri elemeyi başaran Virtus.Pro, turnuvada en güçlü olan ekiplerin arasında yer alan LGD tarafından elendi. Aldıkları sonuçtan memnun olarak Seattle’dan ayrılan takım, The International 2015’den 1,194,558 dolar kazanarak evine döndü.

The International’dan sonra bir çok takım kadrosunda değişikliğe giderken, bazı takımların ise kapandığını gördük. Özellikle Team Secret’da dört oyuncunun değişmesi ve son şampiyon Evil Geniuses’ın Arteezy’i kadrosuna katarak Zai’yi yedek olarak açıklaması, Dota 2 camiasına damgasını vurmuştu. Bunun gibi değişikliklerden uzak durarak kendine güvenen Virtus.Pro ise kadrosunda herhangi bir değişikliğe gitmedi.

Devam eden ESL One New York 2015 Güneydoğu Asya ve Avrupa bölgesel elemelerinde Avrupa bölgesel elemelerine davet edilen temsilcimiz We Make The Future, Ninjas in Pyjamas ile yaptığı ilk seriyi kaybederek turnuvadan elendi. Red Bull Son Şampiyon turnuvasında şampiyon olan takım, NiP karşısında zorlandı. Pek alışılmadık tercihler yapan WMTF güçlü rakibi karşısında pek bir varlık gösteremedi.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir