Dota 2

Fnatic, Dota 2 Asya Şampiyonası’ndan çekildi

2017’deki kadro sorunlarından payını alan Fnatic, Dota 2 Asya Şampiyonası ön elemelerine katılamayacak.

Güneydoğu Asyalı ekip yeni yıla maalesef istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Kadrosunda oluşan boşlukları ESL One Genting’den önce kapatmayı amaçlayan ekip, turnuvaya için Kim “Febby” Yong-min ve Ng “Yamateh” Wei Poong’u geçici olarak transfer etmişti. Direkt davet yoluyla katıldığı turnuvada istediği performansı ortaya koyamayan Fnatic, Virtus.pro ve Team NP gibi takımlar karşısında aldığı mağlubiyetler sonucunda turnuvaya 7./8. olarak veda etmek zorunda kalmıştı.

ESL One Genting bittikten hemen sonra Muhammad Rizky “InYourDream” Anugrah, ailevi sebeplerden ötürü takımdan ayrılmak zorunda olduğunu duyurmuştu. Takım arkadaşlarına en içten özürlerini ileten oyuncu verdikleri destek için arkadaşlarına teşekkür ederken ileride bir gün profesyonel sahneye tekrar geri dönmeyi amaçladığını belirtmişti. InYourDream’in takımdan ayrılması sonucunda Fnatic kadrosu ise üç kişi kalmıştı. Oyuncunun Valve’ın takımlara tanıdığı kadro değişikliği süresi bittikten sonra takımdan ayrılması ise Fnatic’i Kiev Major’ın açık elemelerine katılmak zorunda bırakmıştı.

Asyalı ekibin kadro sorunları ise hala devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Dota 2 RuHub’dan gelen açıklamaya göre kadro sorunlardan dolayı Fnatic, Dota 2 Asya Şampiyonası’na katılma şansını da elinden kaçırdı. 3-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan ön elemelerin Güneydoğu Asya ayağına davetli olan Fnatic’in yerine ise Next Generation ekibi mücadele verecek.

Fnatic’in güncel kadrosu ise şöyle:

  • Kim “Febby” Yong-min
  • Yee Fung “Mushi” Chai
  • Chong Xin “Ohaiyo” Khoo.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir