Dota 2

Fnatic yeni kadrosunu duyurdu

The International 2015‘den hemen önce, haziran ayında Team Malaysia’yi bünyesine katan Fnatic, TI5’den sonra dağılan kadrosunu tamamladı. LoL ve CS:GO’da başarılı bir kariyeri olan Fnatic ekibinin Dota 2’de şansı bir türlü gülmedi. Dota 2 profesyonel sahnesine ilk adımını Heroes of Newerth takımının Dota 2’ye geçmesiyle 2012’de atan ekip, The International 2014’de hedeflerine ulaşamayınca dağılmak zorunda kalmıştı. Bu başarısız girişim ardından Dota 2’de tekrar şansını denemek isteyen ekip The International 2015 davetlilerinden olan Team Malaysia’yı bünyesine kattı.

The International grup aşamalarında oldukça zor maçlar geçiren Fnatic Dota 2 takımı, grup aşamasını galibiyet alamadan bitirdi. Grubun alt sıralarında yer alarak ana etkinlikte alt eleme grubunda mücadele etmek zorunda kalan ekip The International 2015’e veda eden ilk takımlardan biri oldu. Büyük hedeflerle yola çıkan Fnatic, The International’da oynadığı hiç bir seriden galip gelemedi. The International 2014’deki başarısızlığının üstüne bu yıl da hezimete uğrayan ekip tekrar dağılmanın eşiğine geldi. KecikImba, kyxY ve JohNny’nin takımdan ayrıldığı duyurulduktan sonra takımın dağılması beklenirken Mushi ve Ohaiyo Fnatic’de kalacağını duyurdu.

Bir kaç gün öncesinde Dota 2 camiasında Black^’in Fnatic’e transfer olacağı hakkında dedikodular dönüyordu. Fnatic’den gelen resmi açıklama ile Black^ ve iki oyuncunun Fnatic’in kadrosundaki eksiği doldurdu açıklandı. Üç defa The International tecrübesi olan ve son TI’da MVP.Hot6’e koçluk yapan Black^’in yanında Ohaiyo ve Mushi’nin eski takım arkadaşı Net ve Rave takımından Chrissy’yi transfer eden Fnatic kadrosunu tamamladı.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir