Dota 2

Frankfurt Major 2015’te finalin adı belli oldu

Dota 2 sahnesinde ilk defa düzenlenen Frankfurt Major’da finalin adı Team Secret-OG oldu. Turnuvanın favorilerinden sayılan Team Secret’ın finale çıkması Dota 2 hayranlarını şaşırtmazken, sadece dört ay önce kurulmuş olan OG’nin turnuva boyunca gösterdiği performans, ve sonuç olarak finale çıkması kesinlikle sürpriz sayılabilir.

C grubunda Newbee.Young, LGD Gaming ve Cloud9 ile mücadele eden Team Secret, grup aşamasında oldukça iyi bir performans gösterdi. Oynadığı iki seride sadece Newbee.Young’a bir maç kaybeden takım, Upper Bracket’ta yoluna devam etme hakkını kazandı. Upper Bracket çeyrek finalinde grup maçlarında harika bir performans gösteren Mineski ile eşleşen takımın biraz da olsa zorlanacağı düşünülüyordu. Mineski’nin performansı göz önüne alındığında Team Secret’ın en azından bir maç kaybedeceği söylense de, takım Mineski’yi 2-0 geçmeyi başardı. Yarı finalde Virtus.pro’yu eleyen Vici Gaming ile eşleşen Team Secret, bu seriyi de 2-1 kazanarak Upper Bracket finaline adını yazdırdı. Finalde The International 2015 şampiyonu Evil Geniuses ile karşılaşan takım, harika bir serinin ardından rakibini yenmeyi başardı ve birçok hayran tarafından “el classico” olarak adlandırılan seriyi 2-1 kazanarak büyük finale adını yazdırdı.

OG ise turnuvanın pek şans tanılmayan takımlarındandı. Sadece dört ay önce kurulan takım, turnuvada B grubunda Vici Gaming, unknown.xiu ve Vega Squadron ile mücadele etti. Grup aşamasında iyi bir performans sergilemeyen takım, Lower Bracket’ta yoluna devam etti. Lower Bracket’ta ilk olarak Fnatic’i eleyen OG, Upper Bracket’tan gelen Mineski ile eşleşti. Rakibini rahat bir 2-0’lık performansla geçen OG, Lower Bracket çeyrek finalinde Virtus.pro’yu 2-1 eledi ve Çin’in güçlü takımı CDEC ile eşleşti. TI5’teki performansıyla herkesi etkileyen ve bu turnuvada da göreceli iyi oynayan CDEC’i 2-0 eleyen takım, Lower Bracket finalinde EHOME’u 2-1 eledi ve büyük finale bir adım daha yaklaştı. Son olarak Upper Bracket finalinden gelen EG’yi de eleyen takı

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir