Dota 2

Frankfurt Major Ana Etkinlik 4. gün

Dota 2 profesyonel sahnesinde bu yıl ilk defa düzenlenen Frankfurt Major’da sona yaklaşıldı. Upper Bracket finali bugün oynanacakken, dün oynanan karşılaşmalar ile de turnuvaya veda eden takımlar yavaş yavaş belli oldu. Dün oynanan karşılaşmalar ise izlemesi oldukça keyifli mücadelelere sahne olurken, OG’nin büyük bir sürpriz yaptığını belirtelim. Virtus.pro, çekişmeli geçen seride OG’ye 2-1 yenilirken takım, günün sonunda CDEC’i de eleyerek büyük bir çıkış yaptı. Ayrıca LGD Gaming de EHOME’a yenilerek turnuvaya veda eden bir diğer takım oldu.

OG-Virtus.pro serisinin ilk maçı oldukça yakın ve heyecan verici geçti. İki takım da agresif bir oyun tarzı ile oynadı ve OG, 12. dakikadan itibaren avantajı eline geçirdi. OG’de şüphesiz Miracle- maçın yıldızıydı. 15-3-12 skoruyla maçı bitiren Miracle-, ilk maçta takımı taşıyan isim oldu. Serinin ikinci maçı ise Virtus.pro’nun geri döndüğü maçtı. Takımın çokça sevdiği ve sürpriz seçim olarak adlandırılan Vengeful Spirit, VP’nin Ancient Apparition seçimi ile iyi bir sinerji yakaladı ve takımına skor üstüne skor kazandırdı. VP’de Tusk ve Windranger sürekli olarak öldükleri için VP adına maçı etkileyemediler. Serinin üçüncü maçında tamamıyla OG’nin şovu vardı diyebiliriz. Oyunun başında ipleri eline alan OG, oyunu 25k net worth ile bitirdi. Bu maçta da takımın en etkili oyuncusu Miracle- oldu. Böylece OG, Virtus.pro’yu 2-1 eledi.

Günün ikinci karşılaşması olan LGD-EHOME serisi de 3 maça uzayan serilerdendi. EHOME’un 1. ve 3. maçtaki baskın oyunu, takıma seriyi kazandırdı diyebiliriz. Bu yenilgi ile beraber LGD Gaming Frankfurt Major’dan elendi. EHOME hakkında kesin olarak söyleyebileceğimiz şey, Tiny’yi oldukça fazla sevmeleri. Her maç Tiny seçiminde bulunan takımda, ne var ki, ilk maçta EHOME’u taşıyan şampiyon Tiny değil Broodmother’dı. Serinin 1. maçını kazanan takım, 2. maçta ise hiçbir varlık gösteremedi. Oyunun başlarında baskıyı kuramayan takım, LGD’nin maçın tümünü kontrol etmesi ile bu karşılaşmayı kaybetti. İyi haber şu ki EHOME bu yenilgiden sonra performansında dalgalanma yaşamadı. 40. dakikada 30k net worth ile maçı bitiren EHOME, LGD’yi 2-1 eledi.

Günün son karşılaşması ise büyük bir sürprize sahne oldu. Aynı gün daha erken saatlerde Virtus.pro’yu eleyen OG, finale kadar gideceği tahmin edilen CDEC’i 2-0 yenmeyi başardı. OG’nun bu zaferleri imza şampiyonları ile almasını izlemek keyif vericiydi. İlk maçta da Tiny seçiminde bulunan OG, bu şampiyonun baskın oyunu ve gankleri ile rahatlıkla maçı kazanmayı başardı. İkinci maçta da istedikleri şampiyonları alan OG (Meepo ve Ember), maça agresif başladı ve CDEC’in oyun tarzını sahaya yansıtmasına maç boyunca engel oldu. 42. dakikada maçı kazanan OG, böylelikle seriyi de 2-0 kazandı.

Günün Maçları

  • Virtus.pro 1-2 OG
  • LGD 1-2 EHOME
  • CDEC 0-2 OG

 

frankfurt major ana etkinlik 4. gün

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir