Dota 2

Funn1k, geçici olarak Team Empire’da

Kadrosu belirsizliğini koruyan Na’Vi’nin ünlü offlane oyuncusu Gleb “Funn1k” Lipatnikov, DreamLeague Sezon 4 için geçici olarak Team Empire’a katıldı.

Nisan 2015’te de Jd MLG Pro League etkinliği için Team Empire’a “stand-in” olarak katılan Funn1k’in takımda kalıcı olup olmayacağı ise belirsiz.

Gleb “Funn1k” Lipatnikov Kimdir?

Oyuncu, profesyonel Dota 2 sahnesinde ilk olarak  The International 2012’de boy göstermişti. O dönemde Ukranya menşeili olan “Darer” takımında yer alan Funn1k, sonrasında esas patlamasını yine döneceği Team Empire’da yaptı. 2012 sonunu domine eden Team Empire’da gösterdiği performans, onu 2013’ün başında Dota 2 devi Natus Vincere’ye taşıdı. Na’Vi, ayrılan LightofHeaven’ın boşluğunu Funn1k ile doldururken; takım The International 2013’te finalde Alliance’a yenilerek ikinci olmuştu. 2015’in başına kadar yaklaşık iki sene Na’Vi de oynayan oyuncu, takımdan ayrıldıktan bir kaç ay sonrasında The International 2015’e katılmak için tekrar Na’Vi’ye dönmüştü. Oyuncu geniş hero havuzu, 2013 dönemindeki offlane Bounty Hunter ve Dark Seer performansları ve genel olarak Batrider’daki ustalığı ile biliniyor.

Team Empire’ın şu andaki kadrosu:

  • Silent – Carry
  • Resolut1on – Mid
  • Funn1k – Offlane (stand-in)
  • ALOHADANCE – Support
  • NoFear – Support

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir