Dota 2

İlk Dota 2 Majors turnuvası Frankfurt’ta düzenlenecek

Dota 2 camiasının merakla beklediği Dota 2 Majors hakkındaki ayrıntılar yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Büyük değişimler içine giren ve sancılı bir geçiş dönemi yaşayan Dota 2, Dota 2 Majors ile beraber eSpor’daki paydasını genişletecek. En son The International 2015 ve sonrasında yaşanan transfer dönemiyle eSpor’un gündeminde olan Dota 2, ilk Majors ile dikkatleri tekrar üzerinde toplayacak.

Dota 2 Majors turnuvaları için hazırlanan kurallara uyarak Majors’un bir parçası olmak için bir sürü profesyonel takım kaydını yaptırdı. 5 Eylül olan son kayıt tarihine yetişebilmek için takımlar hızlandırılmış bir transfer döneminden geçti. Kökten değişen takımlar, tamamen dağılıp tekrardan kurulan takımlar ve yıldız oyuncuların transferleri bu kısa transfer dönemine damgasını vurdu. Kayıtların sona ermesiyle Dota 2 camiası ve takımlar için meraklı bekleyiş başladı. Bugün yapılan açıklama ise merak edilen bazı konulara aydınlık getirildi. Valve önümüzdeki sonbaharda gerçekleşecek olan ilk Dota 2 Majors’un Frankfurt’ta gerçekleşeceğini duyurdu. 16 – 21 Kasım arasında Dota 2 topluluğuna adeta bir Dota 2 şöleni sunacak turnuvada 16 takım yer alacak. 3 milyon dolar ödül havuzuna sahip olacak bu turnuvada ana etkinlikten önce 6 – 9 Ekim tarihlerinde açık elemeler ve 10 – 13 Ekim tarihlerinde de bölgesel elemeler oynanacak.

Almanya’da gerçekleşecek ve ESL tarafından organize edilecek bu etkinlik, finallerin oynanacağı gün haricinde halka açık olacak. 21 Kasım’da oynanacak finallerin biletleri ise 27 Eylül’de 50 dolardan satışa sunulacak. Majors ile ilgili ayrıntıların duyurulduğu açıklamada oyun ile ilgili bir kaç haber de verildi. TI5 compendium sahiplerine sözü verilen Axe ölümsüz eşyasının karikatürlerinin Valve’ın önceden yayınladığı karikatürlerden çok daha uzun olacağı bildirilirken çöl arayüzü ile ilgili çalışmaların devam ettiği duyuruldu. Ayrıca 6.85 güncellemesinin yakında oyuncularla buluşacağının haberi verildi.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir