Dota 2

İlk National Dota 2 Cup haftaya düzenlenecek

Her gün büyüyen ve gelişen eSpor kavramı, karşımıza sürekli yeni şeyler çıkartıyor. Bölgesel turnuvalar, dünya çapında gerçekleşen etkinlikler derken şimdi de karşımıza dünya ülkelerinin katılım sağlayacağı yeni bir etkinlik çıkıyor. Ülkemizin de katılacağı bu uluslararası etkinlikte dünyanın farklı kıtalarından turnuvaya katılacak 16 ülke, 10. 000 dolarlık ödül havuzundan payını almak için mücadele verecek.

eSpor’da milli olma kavramının ilk defa ortaya çıkacağı bu turnuvada organizatörler her ülkeden bir oyuncu belirliyor ve bu oyuncu da seçtiği oyuncularla takımını kuruyor. Bunun yerine her ülkeden hali hazırda olan bir takımın seçilmesi daha mantıklı olabilirdi çünkü Dota 2 gibi tamamen takım oyununa bağlı bir oyunda karma oyunculardan oluşan takımların performansları gerçekleri yansıtmayabilir. 21 Eylül’de online karşılaşmaların başlayacağı turnuvada ülkelerin 18 Eylül’e kadar takımlarını tamamlaması gerekiyor. Kurulan takımlar arasında Rusya ve Yunanistan güçlü ekipler olarak karşımıza çıkıyor. Bizi temsil edecek oyuncularımız ise şöyle:

 • klasynky
 • l4w
 • sjok
 • rNt
 • mamakclub

eSpor için büyük bir adım olarak görebileceğimiz bu etkinlik, eSporlar için olimpiyatların kapısını aralayabilir. Abarttığımızı düşünen oyunculara ise 3 – 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde bu sektörün nasıl büyüdüğünü ve The International serilerini örnek olarak verdiğimizde bu fikrin o kadar da uçuk olmadığı anlaşılacaktır. Dota 2 ‘nin dışında eSpor olarak anılan CS:GO, League of Legends , Hearthstone ve bir sürü oyunun da büyük kitlelere ulaşarak büyük etkinliklerle gündeme geldiğini biliyoruz. Severek izlediğimiz ve oynadığımız oyunları olimpiyatlar gibi uluslararası platformlarda görmek bizi ve bütün eSpor camiasının heyecanlandıracağından eminiz.

National Dota 2 Cup takvimi:

 • Grup aşaması: 21 – 28 Eylül
 • Beraberlik serileri: 30 Eylül – 2 Ekim
 • Ana etkinlik: 3 – 12 Ekim

National Dota 2 Cup’ın katılımcıları:

 1. ABD
 2. İsveç
 3. Yunanistan
 4. Almanya
 5. Romanya
 6. Ukrayna
 7. Portekiz
 8. Sırbistan
 9. Finlandiya
 10. Fransa
 11. Bosna – Hersek
 12. Türkiye
 13. Danimarka
 14. Kazakistan
 15. Bulgaristan
 16. Rusya
Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir