Dota 2

Invictus Gaming, ESL One Birmingham 2020 takımını duyurdu

ESL One Birmingham turnuvasına doğrudan davet alan Invictus Gaming, etkinlikte yarışacak kadrosunu sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Turnuvanın başlamasına iki aydan fazla bir süre olmasına rağmen takımlar, yavaş yavaş kadrolarını duyurmaya başladı. IG; OG, Evil Geniuses ve TNC Predators’tan sonra direk olarak turnuvaya davet alan takımlardan birisiydi. Dün itibariyle Invictus Gaming de kadrosunu açıkladı. Birmingham’a katılacak takımlar arasında sadece Güney Amerika kıtasından ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan katılım olmayacak. Turnuvanın İngiltere’de yapılacak olması da Avrupa’dan daha fazla ekibin boy göstereceği anlamına geliyor. 26-31 Mayıs arasında düzenlenecek turnuvanın ödülü ise yaklaşık 300 bin dolar civarında olacak.

IG bu sezon Dota’da rönesans yaşadı. Hayal kırıklığı yaratan bir 2019 sezonundan sonra, 2020 yılında muhteşem geri dönüşe imza attı. Şuan takım Dota takım puanları açısından ilk beşte yer alıyorlar. Çin’de ise Vici Gaming’in arkasındaki en iyi ikinci takım konumundalar. Ekip bir zamanlar Çin bölgesinde sahip olduğu krallığı geri elde etmek istiyor. Ayrıca bu turnuva, takımın ESL New York 2015’ten beri katıldığı ilk ESL turnuvası olacak. Bu turnuvanın ardından ise yine bir başka ESL One etkinliği için Los Angeles’a uçacak. Hu “kaka” Liangzhi liderliğindeki yeni kadro çok iyi performans gösteriyor. Önümüzdeki iki ay, takımın dünyanın en iyi kadrolarıyla baş edip edemeyeceğini gösterecek.

Turnuva önemli markaların ilgisini de çekmiş durumda. Birmingham Arena’da sahnelenecek etkinlik; Intel, Mercedes Benz, DHL ve MTN DEW AWP GAME FUEL sponsorluğunda gerçekleşecek.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir