Dota 2

LGD-Gaming’de kadro değişikliği

LGD-Gaming oyuncusu Yao, yaptığı yayın sırasında yeni kadronun yavaş yavaş oluştuğunu söylerken, CDEC oyuncusu Maybe ve Big God oyuncusu xiao8’nun takımda Faith ve injuly’ın yerini alacağını berlitti.

Dota 2 Asya Şampiyonası sonrasında özellikle Çinli takımlarda sık sık kadro değişiklikleri gördük. Tam artık ortalık yatışıyor dediğimizde LGD Yao, yeni kadro değişiklikleri haberleri ile gündemimize oturdu. Takımının Faith ve injuly olmadan yoluna devam edeceğini belirten Yao, bu oyuncuların yerine çoktan yenilerini bulduklarını da belitti. Görünen o ki CDEC oyuncusu Maybe önümüzdeki günlerde bir kez daha eski takım arkadaşıyla aynı takımda oynayacak. LGD’ye dönen tek oyuncu ise Maybe değil. Dota 2 Asya Şampiyonası’nda Big God takımında gördüğümüz xiao8 ise, NewBee’ye katılmak için ayrıldığından beri yaklaşık bir yıl sonra birz kez daha LGD-Gaming formasını giyecek.

MastTV Menajeri GodBlessMali ise Twitter üzerinden bu değişiklikleri doğruladı.  LGD-Gaming’den ise henüz herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Faith ve injuly’ın geleceği ise şuan için birkaç dedikodu dışında belirsiz gibi görünüyor. Yao’nun da daha önce dediği gibi Faith tekrar Invictus Gaming takımına dönebilir. Invictus Gaming’de destek rolünde oynayan ChuaN ise birçok defa tekrar Faith ile oynamak istediğini belirtmişti. Fakat Yao’ya göre Faith’in önündeki tek yol Invictus Gaming’e dönmek değil. NewBee takımının gözlerinin Faith üzerinde olduğunu belirten Yao, Vici Gaming’in de ayrıca NewBee oyuncusu Rabbit’den yardım aldığını ekledi.

Eğer LGD-Gaming’deki kadro değişiklikleri doğruysa takım içerisinde birçok oyuncunun rollerinin değişmesi olası. Şimdiye kadar hep Core kahramanlarda performans göstermiş olan Maybe, Yao, Sylar ve xiao8’in ise hangi rollere razı olacağı henüz bilinmiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.