Dota 2

LGD.International, Dota 2 takımını açıkladı

Birkaç aydır süren söylentiler sonunda LGD.International, yeni Dota 2 takımını 30 Ocak günü Major ve Minor turnuva kayıt listesinden sonra açıkladı.

Normal şartlarda LGD.International, takımını yılbaşından önce açıklamayı planlıyordu. Söylentiler, Kasım 2019’da olacağını söylese de anlaşılan bazı şeyler yolunda gitmedi ve kadro ilanı geciktirildi. Bu sürede ser verip sır vermeyen takım hiçbir haber başlığında takım ile ilgilerin yayılmasına izin vermedi. Sonunda dün herkesi mutlu eden haber geldi. LGD.Int, yeni takımını sosyal medya hesapları üzerinden tanıttı. Organizasyon, bu sene nispeten tecrübesiz bir beşliyle rekabetçi arenaya adımını atacak. Oyuncularını SEA bölgesinden seçen takım, küçük çaplı turnuvalarda oynayan ancak genç ve dinamik oyuncuları transfer etti. Takımdan sadece bir isim aktif olarak profesyonel arenada.

Skadi, eski adıyla Skadilicious iki sezondur SEA bölgesinde oynuyor. Tüm sezonlarda takımıyla ilk iki sırada yer alan oyuncu, bu bölgenin rekabetçi sahnesini oldukça iyi biliyor. Bunun yanında birkaç Asya turnuvası kazandı. Yowe, yaklaşık 4 aydır Dota 2 profesyonel arenasında oynuyor. İlk takımı Lowkey Esport’a 5 Eylül 2019’da transfer olan oyuncu, pek parlak bir sezon geçirmemişti. 18 yaşındaki pro, sene sonunda takımdan ayrılmıştı. BrayaNt ise 2014’de Dota 2 kariyerine başlamıştı. İlk olarak GeNySis’te forma giydi. Daha sonra Fire Dragoon, New Beginning Geek Fam ve son olarak CDEC Avenger’da oynadı. CDEC’de şimdiki takım arkadaşı Gy ile birlikte ikili bu takımda bir çok turnuva kazanmıştı. En son Malezya 2020 Finalleri’nde takımıyla finale çıkmıştı ancak eli boş dönmüşlerdi. Aslında BrayaNt, şuan takımın en tecrübeli ismi konumunda. Darly ise daha önce Genesis ve 818’ Esports takımında mücadele etmişti. Kayda değer bir başarı elde edememişti.

Takım bu açıklama ile 6 sene sonra Dota 2 sahnesine geri döndüğünü açıkladı. Takım daha önce 2012 ve 2013 sezonunda mücadele etmişti. O kadroda bulunan Black^ ve MISERY koç ekibine dahil oldu. Ekip önümüzdeki hafta ESL One Los Angeles elemelerinde yarışacak. Turnuva 7 Şubat’ta başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.