Dota 2

M19, Dota 2 sahnesine giriş yaptı

Son dönemde aldığı yatırımlar ve yaptığı transferler ile adından söz ettiren Rus espor organizasyonu M19, Dota 2 takımını duyurdu. Kadroda tecrübeli offlaner Funn1k de yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Albus Nox Luna adıyla espor dünyasında boy gösteren ve League of Legends Dünya Şampiyonası’ndaki performansıyla dikkatleri üzerine toplayan Rus ekibi, Ocak ayında ismini M19 olarak güncellemişti. Ardından Şubat ayında Rus yatırım şirketi Strongbw Investments ile yeni bir sponsorluk anlaşmasını duyuran CIS bölgesi League of Legends takımı, anlaşmanın dünyanın en büyük 10 espor organizasyonu ile yarışabilecek bir miktar karşılığında imzalandığını söylemişti. Bu anlaşma kapsamında 22 milyon dolar değerinde gaming house’a sahip olan M19, yatırımcılarından “her yıl milyonlarca dolar yatırım” sözü de almıştı.

Şimdi ise Dota 2 sahnesine giriş yapan M19, International 7’de yer alabilmek adına önümüzdeki günlerde elemelere katılmayı hedefliyor. Takımın kurmuş olduğu kadroda en fazla dikkat çeken isim Ukraynalı oyuncu Gleb “Funn1k” Lipatnikov olarak ön plana çıkıyor. Tecrübeli offlaner, 2013 yılında Na’Vi ile mücadele ettiği International 3’te ikincilik ödülünün sahibi olup adından söz ettirmişti. 2015’te takımdan ayrılan Funn1k, bu aşamanın ardından eski günlerdeki performansını yakalayamamıştı. M19’un yeni Dota 2 kadrosu şu şekilde:

  • Alexander “Nix” Levin
  • Igor “iLTW” Filatov
  • Gleb “Funn1k” Lipatnikov
  • Nikolay “Muriel” Baykov
  • Mikhail “Misha” Agatov
Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.