Dota 2

March ve QO, MVP.Phoenix ile yoluna devam edecek

Valve’ın Kasım ayında yapılacak ve türünün ilk örneği olacak Dota 2 Major Championship‘ın ilk turnuvasını açıklamasının ardından takımlar yavaş yavaş kendilerini toparlamaya başladı. Bu açıklamanın ardından gelen ilk haber, herkesin akıbetini merak ettiği Team Secret’dan geldi. Zai ve Arteezy’nin ayrılışının ardından üç kişi kalan Team Secret ekibi yeni kurulacak kadronun sinyallerini veriyordu ve bugün Team Secret Genel Kordinatörü Kemal Sadıkoğlu Twitter’dan Team Secret’ın yeni kadrosunu açıkladı. Yeni kadroda EE, w33, Misery, Puppey ve Pieiedie yer alırken takımın eski oyuncuları olan s4 ve Kuroky hakkında bir bilgi verilmedi.

Bir süredir Dota 2 profesyonel sahnesinin gündeminde olan Team Secret’ın kadrosu belli olduktan sonra MVP.Phoenix, March ve QO’nun takımda kalarak, önümüzdeki Dota 2 Major Championships turnuvalarında ve TI6’da yer alacağını bildirdi. MVP.Phoenix’in ana oyuncuları olarak duyurulan bu iki oyuncunun Dota 2’ye devam etmesi camiayı şaşırttı çünkü her iki oyuncu da TI5 sırasında ve öncesinde yaptıkları açıklamalarda sonuç ne olursa olsun TI5’den sonra emekli olacağını duyurmuştu. March, ülkesinde askeri görevini yerine getirmeyi planlarken QO sürekli ertelediği akademik kariyerine yönelmeyi düşünüyordu.

Bir söylentiye göre ise MVP’nin bir toplantı yaparak MVP.Phoenix’i kapatıp MVP.Hot6 adıyla profesyonel Dota 2 sahnesinde varlığını sürdüreceği söyleniyor. Böyle bir senaryo gerçekleşmesi durumunda da March’ın ve QO’nun MVP.Phoenix’de kalarak hayatlarını bir kenara koyması pek de bir anlam ifade etmeyecek.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir