Dota 2

Mineski, Pieliedie ve Febby ile yollarını ayırdı

Dota 2‘nin tecrübeli Güneydoğu Asya ekibi Mineski, DreamLeague Sezon 11‘de alınan başarısızlık sonrası Pieliedie ve Febby ile yollarını ayırdı.

Güneydoğu Asya bölgesinde, Dota 2 Circuit Pro‘da mücadele eden Mineski, eski iyi günlere geri dönmek için iki oyuncuyla yollarını ayırmaya karar verdi. En son DreamHack Mumbai Invitational 2018‘de birincilik elde eden ekip, uzun süredir ciddi bir başarı elde edemiyordu.

Tecrübeli takımdan ilk ayrılan oyuncu, Kim ‘Febby’ Yong-min oldu. Febby henüz takım ile yolları ayrılmamışken, Twitter üzerinden yeni bir takım aradığına dair ileti paylaşmış ve sonradan bu iletiyi silmişti.

Takımdaki bir diğer değişiklik ise support bölümünde gerçekleşti ve Johan ‘Pieliedie’’ Åström ile ekibin yolları ayrıldı. Pieliedie takıma 2018’in sonuna doğru katılmıştı. Halihazırda sürmekte olan DreamLeague Sezon 11’e zar zor katılmayı başaran ekibe PLD olarak da bilinen Pieliedie kaptanlık ediyordu, lakin zayıf performansları sebebiyle J. Storm tarafından mağlup edilen ekip turnuvaya veda etmişti.

Takımın kötü gidişatı karşısında nasıl önlemler alacağı bilinmeyen Mineski, dün Twitter aracılığıyla bu postu paylaşarak, başarı yolunda Febby ve Pieliedie ile yollarını ayırdığını duyurup onlara gelecekte başarılar dilemişti.

Takımın önümüzdeki günlerde bu iki oyuncunun yerini hangi oyuncularla dolduracağı bilinmiyor. Takımdan şu ana kadar bu konu hakkında herhangi bir haber geçilmedi.

Pieliedie ve Febby ile yollarını ayıran Mineski’nin aktif kadrosu şu şekilde:

  • Lai “Ahjit” Jay Son
  • Kam “Moon” Boon Seng
  • Damien “kpii” Chok

Gelişmeleri takip edebilmek adına 5Mid ile kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir