Dota 2

MLG Worlds Finals 2015’i Team Secret kazandı

Team Secret, The International 5 şampiyonu Evil Geniuses’ı 3-1 yenerek MLG World Finals 2015 Dota 2 şampiyonu oldu. Takım, 100.000 dolarlık ödül kazandı.

Bu şampiyonluk, yeni Team Secret kadrosunun ilk Lan zaferiydi. Ayrıca Aliwi “w33” Omar ve Rasmus “MiSeRy” Filipsen’in de ilk kariyer şampiyonluğuydu. Johan “pieliedie” Åström ve Jacky “EternaLEnVy” Mao da, en son şu an EG takımında bulunan Artour “Arteezy” Babaev’in etkileyici performansının yardımıyla MLG Colombus 2013’ü kazanmıştı.

Serinin ilk iki maçı, karşılıklı takas olarak görülebilir. İlk maçta Secret w33’ün Meepo’su ile oyunu domine ederken, EG 2. maçta aynı performansı ppd’nin imza şampiyonu Abaddon’u alarak gerçekleştirdi. 6.85’ten beri ilk defa seçilen şampiyon, EG için harika bir seçim oldu. 3. maç ise daha çekişmeli ve iki takımın da oyunun belirli zamanlarında avantajı elinde tuttuğu bir karşılaşma oldu. Secret, 41 dakikalık oyunu daha iyi takaslar yaparak kazanmayı başardı.

4. oyun ise EG için tamam ya da devam maçıydı. İlginç bir draft yapan takım, SumaiL’e Beastmaster’ı alırken Arteezy’e Ember Spirit’i seçti. SumaiL, ilk defa profesyonel bir oyunda Beastmaster oynarken, Arteezy’nin Ember Spirit’te kötü bir şöhreti vardı. Secret ise, bu seçimlere karşılık sürpriz bir şampiyon seçerek EternaLEnVy’nin Phantom Assassin’i ile herkesi şaşırttı.

EG, EternaLEnVy’ye çok baskı uygulamasına rağmen oyuncu 2 defa çok az canla kaçmayı başardı. EG zamanını Phantom Assasin için harcarken Secret oyun ortasında avantajı eline aldı. 58 dakika süren oyun, Team Secret’ın maçı kazanması ile son buldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir