Dota 2

Dota 2 efsanesi Mushi, Fnatic’ten ayrıldı

Dota 2 tarihinin efsane oyuncularından Chai “Mushi” Yee Fung, dün itibariyle Fnatic’in resmi sitesinden yapılan açıklama ile aktif kadrodaki görevinden ayrıldığını duyurdu.

2011’de Orange ile Dota 2 kariyerine başlayan Mushi, 2015’te dahil olduğu Fnatic’in önemli başarılara imza atmasında büyük pay sahibiydi. The International 2016’da dördüncü olan takımı başarıya taşıyan Mushi, Fnatic kadrosuyla TI6 öncesi Manila ve Shanghai Major turnuvalarında da 5-6. sırayı elde etmişti.

Sonraki aylarda Fnatic’in Dota 2 performansı zaman ilerledikçe geriledi. Boston Major’a katılmayı başaramayan takım, yeni yılın ilk günlerinde düzenlenen ESL One Genting 2017’de de son iki sırada yer almıştı. Nitekim takım tarafından yapılan duyuruda da şu ifadelere yer verildi: “Kurucu oyuncularımızdan ve takımımızın en ikonik isimlerinden Chai’nin, Fnatic’in geleceği konusunda en doğru yolu bulması için uygun çözüm olarak pozisyonundan feragat ettiği bir çıkmazın içerisinde olduğumuzu üzülerek bildiririz.”

Şu an için Fnatic’in Dota 2 kadrosu Ohaiyo ve Febby’den oluşuyor. Yaklaşan Kiev Major öncesi bu isimlerin yanına yeni transferleri değerlendirecek olan Fnatic, kadro kilitlenmesi sebebiyle Kiev’de mücadele edebilmek için açık elemelerden geçmek durumunda kalacak.

Fnatic açıklamasının altında görüş belirten Mushi de organizasyona, takım arkadaşlarına ve kendisini destekleyen taraftarlara teşekkür ederken, kapanış cümlesinde bu hamlenin bir emeklilik anlamına gelmediğinin de ipuçlarını verdi: “Şu an için Fnatic’ten bir oyuncu olarak ayrılıyorum. Gelecek planlarım konusunda henüz emin değilim ancak yeni bir çevreyi keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir