Dota 2

MVP.Phoenix kadrosunu tamamladı

MVP’nin uluslararası takım menajeri Felix Jedelhauser Twitter’daki açıklamasıyla MVP.Phoenix’in kadrosunun tamamlandığını açıkladı. MVP ile ilgili önceki haberimizde QO ve March’ın takımda kalacağını ve MVP’nin MVP.Hot6’i kapatarak Dota 2’de yoluna MVP.Phoenix ile devam edeceği söylentilerini iletmiştik. Kadrosunu netleştirerek Dota 2 Majors için kaydını yaptıran takımlar kervanına katılan MVP.Phoenix, The International 2015’de ve sonrasında çok konuşulan ve TI5’de 7 – 8. sıralara yerleşen Team Secret ile aynı sırada yer aldı. 827,002 dolar alan iki takım arasında Team Secret’ın MVP.Phoenix’den çok daha iyi bir sıralama elde etmesi bekleniyordu ancak dünyanın en büyük eSpor etkinliğinde Team Secret, Kore ekibi MVP.Phoenix ile aynı para ödülünü almaya mahkum kaldı. MVP’nin bir diğer takımı olan MVP.Hot6 ise aynı organizasyonda yer alan kardeş takım MVP.Phoenix’den çok daha kötü bir sonuç aldı. The International 2015 grup aşamalarında grubunda son dörtte yer alan MVP.Hot6 beklenildiği gibi ana etkinliğin ilk gününde turnuvaya veda etti.

Yapılan açıklamada MVP.Hot6’den Lee “Heen” Seung Gon’un ve Pyoh ‘MP’ Noah’ın MVP.Phoneix’e transfer olduğu duyuruldu. Nutz’ın takımdan ayrılmasıyla 4 kişi kalan MVP.Phoenix, kardeş takımdan iki kişiyi transfer ettikten sonra Lee “Reisen” Jun-yeong kadro dışı edildi. Takımda yedek olarak kalacağı veya takımdan ayrılacağı belli olmayan Reisen’ın MVP.Hot6’e transfer olacağı tahmin ediliyor.

Reisen ve MVP.Hot6 hakkında net bir bilgi verilmemesine rağmen Felix Jedelhauser MVP.Hot6’ın kapanmayacağını bildirdi. MVP ekibinden MVP.Phoenix’i Dota 2 Major Championships’de göreceğimiz netleşirken MVP.Hot6’in kadrosunda şimdilik 3 oyuncu eksik.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir