Dota 2

Na’Vi Dota 2 Asya Şampiyonası Wildcards’da kırdı geçirdi

Avrupa ön elemelerinde istediği performansı gösteremeyen fakat Wildcards’da kendini tekrar kanıtlama şansı yakalayan Na’Vi, 4-1’lik bir skorla Dota 2 Asya Şampiyonası’ndaki yerini garantilemiş oldu. Na’Vi’nin yanı sıra Wildcards elemelerinde ikinci olan Çinli Hyper Glory Team de turnuvada yer alan takımlar arasında olacak. Toplamda 16 takım 2 milyon dolar ödül için mücadele edecek. Maalesef elemelerde iyi bir performans göstermiş olmalarına rağmen Power Rangers, Speed Gaming, Wing Gaming ve Energy Peacemaker, Wildcards elemelerinde elendiklerinden asıl turnuvada yer alamayacaklar.

Gün boyu katıldığı mücadelelerde üstünlük gösteren Na’Vi takımının saldırgan oyun tarzı karşısında Çinli takımlar zorluklar yaşadı. Agresif oyun tarzlarında rağmen oyun başlarında zorlanan Na’Vi  takımı çoğu oyunda geriden gelerek, oyunun orta ve son aşamalarında etkisini artırdı. Özellikle oyunun orta ve son aşamalarında etkili olan kahramanlar ile bir kadro oluşturan Ukraynalı takım, başarılı takım savaşları sonucu galibiyete ulaştı.

Oldukça etkili bir performans gösteren Na’Vi takımı dörder maç sonrasında grupta birinci olurken Power Rangers takımı beklenmeyen bir şekilde sadece 1 galibiyete ulaşabildi. Na’Vi – Wings karşılaşmasında asıl turnuvadaki  yerini garantilemiş olan Na’Vi takımı beklenmeyen bir hamle yaparak, karşılaşmanın sonucunu belirleyecek maçta Techies seçme kararı aldı. Bu durumdan oldukça iyi bir şekilde yararlanan Wings seçilen ilk kahraman olan Techies’i, Lycan ve Natures Prophet kahramanları ile karşılayarak oyunu 35 dakika gibi kısa bir sürede bitirdi.

Wildcards’daki tek galibiyetini SpeedGaming karşısında alabilen Power Rangers elemeleri sonuncu olarak bitirmesine rağmen elemelere son bir galibiyet ile veda etmiş oldu.

Na’Vi ve HGT takımları yarın başlayacak olan Dota 2 Asya Şampiyonası gruplarında yer alacak. Turnuvanın grup aşamasında beş gün sürecek mücadelelerde, gruplardaki takımlar birbirleri ile mücadele edecek. 2 Şubat’a kadar sürecek olan bu mücadeleler sonucunda gruplarından galip çıkan takımlar 5 ve 9 Şubat tarihleri arasında büyük ödül için mücadele edecekler.

Dota sevelerin ise karşılaşmaların yayınlarını İngilizce olarak, Dotacinema ve Beyond The Summit iş birliği ile takip etme imkanı olacak. Turnuvayı desteklemek ve ödül havuzunda katkıda bulunmak isteyen takipçilerimizin ise DAC 2015 Dergisini satın almalarını tavsiye ediyoruz. Derginin toplam bedelinin %25’i ödül havuzuna giderken, dergi alan kullanıcılar sadece dergi sahiplerine özgü bir takım ayrıcalıklardan da yararlanabilecek.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir