Dota 2

Na’Vi Dota 2 takımında bir kadro değişikliği daha

Son zamanlarda kadro değişikliklerin durmak bilmediği Natus Vincere Dota 2 takımında, yeni bir kadro değişikliği daha oldu. Takıma kaptanlık eden Goblak takımdan ayrılırken eski Power Rangers destek oyuncusu SoNNeikO, geçici olarak takımda yer alacak.

Avrupa’daki takımlarda gerçekleşen kadro değişikliklerinde en büyük değişikliği yaşayan takım Natus Vincere oldu diyebiliriz. Funn1k’in ayrılmasından sonra bir kez daha kadrosunda değişiklik yapmak zorunda kalan efsanevi takım, Artur “Goblak” Kostenko ile yollarını ayırdı. Böyle bir kararın alınmasında ise takımın geçtiğimiz günlerde gösterdiği kötü performans sebep gösterildi. Ayrıca Na’Vi menajeri Andrew “kimi” Kwanewski konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Öncelikle Artur’a oyun içindeki performansı, başarışı bir kaptan ve drafter oluşundan dolayı teşekkürlerimi sunarım. Kısa bir süre için de olsa birlikte çok şey yaşadık. Bazen yendik bazen yenildik. Artur’un şuan hangi hedefler var bilmiyorum ama profesyonel bir oyuncu olduğundan, bu hedeflerini gerçekleştireceğinden eminim!”

Eski günlerini arayan Ukraynalı takımın kadrosundaki ilk tökezlemeler Şubat ayında, uzun süredir offlane/zor kulvar rolünde oynayan Gleb “Funn1k” Lipatnikov’un ayrılışıyla başladı. Aradan geçen bir süre içerisinde kalıcı bir offlane oyuncusu olmadan yoluna devam eden Na’Vi sonunda ASUS.Polar takımında oynayan Alexander “DkPhobos” Kucheria’ı takıma dahil etmişti. Buna rağmen takımın Major All Stars turnuvasında Team Empire ve Ninjas in Pyjamas’a yenilerek dördüncü olması ve StarLadder Season 12’nin en başında elenmesi, takımda bazı değişikliklerin gerekli olduğunu ortaya koyuyordu.

Na’Vi bir süreliğine, Power Rangers takımından ayrılan Akbar “SoNNeikO” Butaev ile mücadele etmeye devam edecek. Kadronun en son halinin ise önümüzdeki iki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Goblak’ın yokluğundan ise takıma kaptanlık yapacak oyuncuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmadı.

Kadronun son hali ise şöyle:

Ivan “Vanskor” Skorohod
Alexandr “DkPhobos” Kucheria
Daniel “Dendi” Ishutin
Alexander “XBOCT” Dashkevich
Akbar “SoNNeikO” Butaev (geçici)

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

3 Comments

 • Bora 26 Mart 2015

  Allah’ım Dendi hala ne arıyor o takımda anlamadım. AdmiralBulldog gibi sadece stream falan yapsa bile yeter ona yav. Olmadı bi Avrupa takımında oynar elbet.

  • halil Ozdogan 26 Mart 2015

   dendi ve xboct’un ömür boyu geçerli kontratı var Na’Vi’de. Ne Dendi ayrılabiliyo, ne xboct’u kovabiliyolar…

   • Bora 30 Mart 2015

    O ne ilginç bir şeymiş yav. Dendi’yi başka takımda görememek feci üzdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir