Dota 2

Na’Vi Dota 2’nin yeni oyuncusu DkPhobos olacak

Funn1k’in takımdan ayrılmasından süre bir süre 5. oyuncusu olmadan yoluna devam eden Natus Vincere takımı sonunda Alexander “DkPhobos” Kucheria ile offlane/zor kulvar rolünde oynaması için anlaştı. Natus Vincere’den önce ASUS.Polar takımında orta kulvar rolünde oynayan DkPhobos, yeni takımı ile ilk karşılaşmasında Dota 2 Champions League’de Alliance’a karşı mücadele edecek. 

Birkaç hafta önce takımdan ayrılan ve Dota 2 kariyerine ara verme kararı aldığını bildiren Gleb “Funn1k” Lipatnikov’dan sonra TI şampiyonu Ukraynalı takım, yeni oyuncusu hakkında resmi bir açıklama yaptı. Eskiden de Natus Vincere ile ilişkisi bulunan Alexander “DkPhobos” Kucheria, ASUS.Polar takımındaki orta kulvar rolünden vazgeçerek Natus Vincere’ye katılma kararı aldı. Natus Vincere’nin DkPhobos’u tercih etmesinde oyuncunun son zamanlardaki etkili performansı etkili oldu.

Resmi açıklamadan önce kimin Ukraynalı takımda offlane/zor kulvar rolünü üstleneceğine dair dedikodular da devam ediyordu. Geçtiğimiz hafta ASUS.Polar’dan ayrılan bir başka oyuncu olan Andrew “Mag” Chipenko ve Empire takımından Roman “Resoulut1on” Fominok adlı oyuncular bu rol için olası transferler olarak görünüyordu. Resolut1on’ın tercih edilmemesinde ise Dendi veya Resolut1on’dan birisinin orta kulvar rolünden vazgeçecek olmak zorunda olması etkili oldu. DkPhobos için ise böyle bir durum söz konusu değil. NVMI’de offlane/zor kulvar rolünü üstlenen oyuncu için tekrar bu pozisyona geri dönmenin kolay olacağını düşünüyoruz.

Değişiklikler sonrasında Natus Vincere kadrosu ise şöyle: 

Alexandr “XBOCT” Dashkevich
Daniil “Dendi” Ishutin
Alexander “DkPhobos” Kucheria
Ivan “VANSKOR” Skorokhod
Artur “Goblak” Kostenko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir