Dota 2

Na’Vi’den ayrılan en son oyuncu: DkPhobos

Zamanında efsaneler estiren takım şu sıralarda tarihinin en zor zamanlarını yaşıyor. İlk 3 International turnuvasında profesyonel sahnede tozu dumana katarak milyonları ekranlara kitleyen Na’Vi teker teker oyuncularını kaybetmeye devam ediyor. Şimdi de henüz geçtiğimiz ay takıma katılan Alexander “DkPhobos” Kucheria, Natus Vincere’ı makus talihiyle baş başa bıraktı.

Na’Vi, bundan önce Goblak’ın ayrılmasıyla yaşadığı şoku Goblak’ın yerine geçici olarak transfer edilen SoNNeikO ile atlatmayı başarmıştı. Son dönemlerde yaşadığı sıkıntıları bir şekilde atlatıp kendine gelmeye çalışan Na’Vi, tam işleri düzene soktum derken DkPhobos’un ayrılışıyla 4 kişi kaldı ve yeniden sancılı bir dönemin içerisine girdi. Natus Vincere’ın son zamanlarda sıkça yaşadığı kadro değişikliği yüzünden performansı oldukça düştü. Her takım sporunda olduğu gibi eSpor’da da takım oyuncularının birbiriyle olan ilişkileri ve birlikte yaptıkları çalışmalar hayati önem taşır. Na’Vi’nin yaşadığı bu çalkantılı dönemin sebebi olarak da oyuncuların henüz birbirine alışamadan, takım olarak oynamaya başlamadan takımdan ayrılmaları gösterilebilir.

“Takım olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Kötü giden şansımız bir türlü yakamızdan düşmüyor. Ancak bütün bu şanssızlıklara rağmen umutsuzluğa kapılmış değiliz ve önümüze çıkan sorunları aşmak için çözüm yolları aramaya devam ediyoruz. DkPhobos’un takımdan ayrılmasının sebebi ve konuyla ilgili herhangi bir görüş belirtmek istemiyoruz. Fakat yakın bir zamanda bu konu ve takımın planları hakkında açıklama yapacağız.” Na’Vi, bu açıklamanın ardından hayranlarına ve takipçilerine bu zor dönemde verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek bunun takım için ne kadar değerli olduğunu hayranlarıyla paylaştı.

Na’Vi kadrosundaki son durum:
Ivan “Vanskor” Skorohod
Daniil “Dendi” Ishutin
Alexander “ХВОСТ” Dashkevich
Akbar “sonneiko” Butaev (geçici)

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir