Dota 2

Nigma, WePlay! Bukovel Minor Turnuvası’nda kupanın sahibi oldu

WePlay! Bukovel Minor Turnuvası’nda Nigma, turnuvanın favorisi olan RNG’yi muhteşem bir geri dönüşe imza atarak devirdi. Ekip, Minor’da birincilik elde ettiği için 72.000 ABD $ ödül ve 140 DPC puanı kazandı ve 18-26 Ocak tarihleri arasında Leipzig’de gerçekleşecek olan 13. sezon DreamLeague Major için de bileti kaptı.

Aslında Nigma, bu turnuva boyunca sallantılı bir görüntü çizdi ve bunun aksine RNG ise hem grup aşaması hem de playoff’lar boyunca turnuvanın en iyi gözüken takımı oldu. Büyük finale kadar sadece iki maçını kaybeden RNG, turnuvayı kazanmaya en yakın takımdı. Taşıyıcı rollerindeki Du “Monet” Peng ve Gao “Setsu” Zhenxiong, Nigma’nın istemediği uzun savaşlar için çalıştı. Her şey hazırdı, ancak sonuç istedikleri gibi olmadı.

İki takım arasında geçen maçı izlemek o kadar da ilginç değildi. Aslında, tüm turnuvanın en yavaş oyunlarından birisiydi. Her iki takım da ‘farming’ odaklı bir oyun geçirdiği için agresif bir şekilde oynamadı. Nigma, Alchemist seçerek oyunun geç safhasına bir yatırım yaptı. Fakat erken ve orta oyun onların lehine gelişmedi, bu da onları defansif oynamaya zorladı. Öte yandan, RNG Outworld Devourer ve Drow Ranger ile durdurulamaz bir hale geldi. Nigma bu duruma bir çare bulamadı ve çok dağınık bir savaşın ardından Çin’li ekip durumu 1-0’a getirdi.

80 dakikalık maçın ardından zafere ulaşan taraf Nigma oldu

Kaybedilen ilk maçın ardından Nigma, daha uygun ve rahat hissedebilecekleri şampiyonlara yöneldi. Miracle- ‘ın Phantom Lancer’ı, kelimenin tam anlamıyla ilk 25 dakika oyuna damga vurdu. Ancak RNG’nin buna cevabı Maroun “GH” Merhej’in Earthshaker’ı oldu.

Nigma RNG’nin hatalarını yakalayana kadar, RNG’nin oyunun çoğunu domine ettiği, inanılmaz gelgitlerle dolu 80 dakikalık bir maç oldu. RNG, Nigma’nın çeşmesine kadar girdi. Ancak son anlarda Miracle- isminin hakkını verdi ve gerçekten bir mucize yarattı. Miracle- aldığı Divine Reaper ile oyunu tamamen değiştirdi. Nigma bu muhteşem maçı Miracle-‘ın önderliğinde kapadı ve durumu 1-1’e getirdi.

Şaşırtıcı zaferden sonra, Avrupa temsilcisi üçüncü oyunda güvenle oynadı. RNG, Nigma’nın taşıyıcısı Aliwi “w33” Omar’ın Templar Assassin’ninin önüne geçemedi. Oyun 23 dakika gibi kısa bir sürede noktalandı ve Nigma bir anda rüzgarı arkasına aldı. Durum 2-1’e geldi.

Üçüncü maçtaki hızlı galibiyetten sonra, serinin son oyunu aslında ikinci oyuna benzer geçti. Yaklaşık bir saat süren maçta, bir ara fark Royal Never Give Up lehine yaklaşık 40 bin altına kadar çıktı. İzleyenler, beşinci oyunu göreceklerini düşünüyordu. Ama öyle olmadı. Birkaç takım savaşını neredeyse mükemmele yakın oynayan Nigma, aniden sürücü koltuğuna oturdu. RNG, tam anlamıyla şaşkına döndü. Hala kazanma şanslarının olduğunu düşünse de Nigma oyun üstünlüğünü o dakikadan sonra bırakmadı. Maçı ve seriyi noktaladı.

Nigma için kesinlikle kolay bir yolculuk olmadığını ve sallantılı bir turnuva geçirdiklerini söyleyebiliriz. Umarız en kısa sürede hatalarını düzeltip, Leipzig DreamLeague Major’da daha farklı bir Nigma izleriz. Tebrikler Nigma!

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir