Dota 2

Ninjas in Pyjamas, Dota 2’ye geri dönüyor

2015 sonunda Dota 2 sahnesinden ayrılan ve bir yıldan uzun bir süredir profesyonel kanatta boy göstermeyen Ninjas in Pyjamas, syndereN’ın kaptanlığını yaptığı yeni bir takım ile Dota 2’ye geri dönüyor.

Ninjas in Pyjamas dediğimizde hiç şüphesiz akla Counter Strike ve Counter Strike: Global Offensive oyunları geliyor. 2000’li yılların başında kurulan İsveş merkezli organizasyon, özellikle 2012 ve 2013’de CS:GO’ya bomba gibi bir giriş yapmış ve üst üste seksen yedi karşılaşma kazanarak sahneye damga vurmuştu.

2013’ün baharında League of Legends takımı kuran NiP, 2015’in başlarında İsveçli LAJONS ekibini bünyesine katarak Dota 2 sahnesine giriş yapmıştı. CS:GO’nun aksine Dota 2’de bir türlü istediği performansı yakalayamayan NiP, üst üste gelen mağlubiyetler ve ekibin Frankfurt Major’a katılamaması sonucu takım ile yollarını ayırmıştı.

Dota 2’deki son karşılaşmasını 6 Aralık 2015’de oynayan organizasyon geçtiğimiz gün sitesinden yaptığı bir açıklamayla sahneye dönüşünün müjdesini verdi. Yeni yılın ilk haftasında Escape Gaming ile yollarını ayıran syndereN ve qojqva ile eski Fnatic oyuncularını bir araya getiren NiP oldukça tecrübeli oyuncularla sağlam bir kadronun temelini attı. Organizasyonun 2017 içerisinde diğer büyük espor oyunlarında da boy göstermeyi planladığını belirten CEO Hicham Chahine, ayrıca Dota 2 sahnesinde iz bırakmış böylesine başarılı oyuncuları bir araya getirmenin heyecanını yaşadığını da ekledi.

Ninjas in Pyjamas adı altında oynayacak olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten takım kaptanı Troels “syndereN” Nielsen, takımın hali hazırda antrenmanlarda oldukça başarılı olduğunu ve zaman ilerledikçe daha da başarılı olacakları yorumunda bulundu.

2015 yılında tamamı İsveçli oyunculardan oluşan NiP Dota 2 ekibinde bu sefer farklı uyruklu oyuncular yer alıyor:

  • Adrian ‘Era’ Kryeziu
  • Max ‘qojqva’ Bröcker
  • Kai ‘H4nn1’ Hanbückers
  • Kalle ‘Trixi’ Saarinen
  • Troels ‘syndereN’ Nielsen

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir