Dota 2

Ninjas in Pyjamas joinDOTA MLG Pro League Season 2 şampiyonu oldu

Texas eyaletinin Austin şehrinde gerçekleşen joinDOTA MLG Pro League Season 2 final karşılaşmalarında, daha önce TI5 elemelerinde başarılı olamayan iki İsveçli takımın mücadelesine tanık olduk. Alliance ve Ninjas in Pyjamas arasında gerçekleşen finallerin, her iki takımın da bir süredir beklenen performansı gösterememesi ve uzun bir zamandır herhangi bir LAN birinciliği alamadığını göz önünde bulundurursak joinDOTA MLG Pro League Season 2 finalinin normalden biraz daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Takımlara kendilerini ispat etme şansı veren turnuvada ise bu şansı değerlendiren taraf NiP takımı oldu ve Alliance’ı geride bırakarak şampiyonluğa uzandı. Final karşılaşmalarının özetleri ise şöyle:

1. Oyun

BO3 formatında gerçekleşen final karşılaşmalarında ilk oyun Alliance için oldukça kötü başladı. Shadowfiend ile orta kulvarda Leshrac ve Witch Doctor ikilisi karşısında zor anlar yaşayan Pajkatt, ormanda farm yapmaya devam etmek zorunda kaldı. Bunun sonucunda ise hali hazırda ormanda olan Chen’in alabileceği farm oranı azaldı. Bu sırada Era ise oynadığı Gyrocopter ile herhangi bir baskı altında kalmadan rahat bir şekilde farm yapmaya devam etti.

Oyun Alliance için bu denli kötü başlamış olmasına rağmen takımın sabırlı ve hesaplı bir şekilde oynaması oyuna tutunmalarına olanak sağladı ve oyunun ilk 24 dakikasında, her iki taraftan da 8 olmak üzere toplamda sadece 16 skor görebildik. Roshan etrafında gerçekleşen bir takım mücadelesinde üstün gelen taraf NiP olmasıyla ise işler değişti. Mücadeleyi kaybeden Alliance Rosh Pit içerisindeyken üst kulvarda T3 kulelerini creeplere kaybetti. Aegis’i elde eden Era ise Divine Rapier alarak takımıyla birlikte ittirerek Alliance’ın iki kulvardaki barakalarını yok etti. 50. dakika sıralarında ise Era, Divine Rapier’ı Alliance’da Phoenix’e kaybetti. Buna rağmen NiP dört Alliance kahramanını öldürmeyi başardı ve ardından oyunu bitirdi.

2. Oyun

Yenildiği taktirde ikinciliğe razı olacağını bilen Alliance ikinci oyunda, Tiny+Io ikilisini ve Enigma’yı kullanarak üstün gelen taraf oldu. Rakibi NiP karşısında oyun başlarında baskı altında kalmasına rağmen Alliance, Tiny’nin zamanında aldığı bir Aghanim’s Scepter ile oyunun orta aşamasını domine etti ve sonucunda snowball yaparak durdurulamaz hale geldi. 2. oyunda özellikle AdmiralBulldog attığı Blackhole’lar ile göz doldurdu. Dakika daha 30’u gösteriyordu ki Alliance başarılı bir Blackhole’un ardından NiP üssüne girdi ve oyunu bitirdi.

3. Oyun

Kader belirleyici oyunda NiP uzun zamandır kullanmadığı Axe ve Omniknight ikilisini zor kulvara göndererek Alliance kolay kulvarına baskı kurmayı amaçladı. Alliance ise ikinci oyuna benzer bir şekilde AdmiralBulldog’un eline tekrar Enigma’yı verdi.

İlk iki oyunda ortaya koyduğu agresif oyun tarzını devam ettiren NiP, oyunun başlarında baskı kuran taraf oldu ve 15. dakikada rakibi ile arasında 10-0’lık bir skor farkı açtı. NiP takımında özellikle Axe oynayan jonassomfan oldukça etkili bir performans ortaya koydu ve dakika daha 8’i gösterirken Ultra Kill almayı başardı. Oyunu elden bırakmayan Alliance, Roshan’ı öldüren ilk taraf oldu ve Pajkatt’ın oynadığı Shadowfiend ile geriden gelip net değerde birinci sıraya çıkmasına olanak sağladı. NiP ise geri çekilerek farm yapmaya devam etti ve Alliance’ın ivmesine uyum sağladı. Bir sonraki Roshan’da ise, AdmiralBulldog’un harika bir şekilde mücadeleyi başlatmış olmasına rağmen kaybeden taraf Alliance oldu. Rakibinin aşırı agresif olmasından yararlanan NiP dört Alliance kahramanını öldürmeyi başardı ve ardından Aegis’i alan Slark ile birlikte bir kulvardaki barakaları yok ettikten sonra kayıp vermeden geri çekildi. Bir sonraki büyük mücadele için Roshan’ın tekrar doğmasını bekleyen NiP, bu mücadelede de galip gelerek joinDOTA MLG Pro League Season 2 şampiyonu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir