Dota 2

NiP, syndereN ile yollarını ayırdı

İsveçli dev espor kulübü NiP, Dota 2 sahnesindeki köklü oyunculardan biri olarak görülen ve özellikle yorumcular arasında görmeye alıştığımız Troel “syndereN” Nielsen ile yollarını ayırdı.

Bir yıldan uzun bir süredir NiP’nin Dota 2 kadrosuyla mücadele eden syndereN’ın profesyonel sahneye dönüşünü ilan edeli sadece iki ay geçmişti ki bugün NiP’nin resmi sitesi üzerinden yapılan bir açıklamayla oyuncunun takımdan çıkarıldığı duyuruldu.

2016’nın sonuna doğru NiP’nin mevcut kadrosunda olan Maximillian “qojqva” Bröcker ve Adrian “Era” Kryeziu ile birlikte No Diggity takımı altında oynamaya başlayan syndereN, daha sonra aynı çekirdek kadroyla birlikte Escape Gaming adı altında Dota 2 serüvenine devam etmişti. Wild Card elemeleri sonucunda The International 2016’ya katılma şansını elde eden Escape Gaming, 20 milyon dolarlık turnuvada bozguna uğramış ve Seattle’a sonuncu olarak veda etmişti. syndereN en son 25 Ocak 2017’de qojqva ve Era ile birlikte NiP çatısı altında kendine yeni bir yer edinmişti. Takımın dinamiğini güçlendireceğini düşünen NiP yönetimi aynı gün içerisinde yeni kadrosuna H4nn1 ve Trixi’yi de dahil etmişti.

Ancak yeni kadronun kayda değer başarılar elde edememesi sonucunda NiP yönetimi syndereN’ın yerine eski Heroes of Newerth orman oyuncusu Aydın “iNsania” Sarkohi’yi getirme kararı aldı.

SyndereN’in NiP ile olan kısa sürelik birlikteliğindeyse takım Dota 2 Asia Championship ve Kiev Major’ın da aralarında bulunduğu birçok büyük Dota 2 turnuvasına katılma şansını elinden kaçırdı.

SyndereN bu yeni gelişmeye yönelik olarak ise Twitter hesabından bir oyuncu olarak Dota 2 kariyerine, yorumculuk yapacağı Kiev Major’dan sonra devam edeceğini belirtti.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.