Dota 2

Niqua Alliance’dan ayrıldı

Alliance geçtiğimiz Starladder’da kendiniz biraz toparlamaya başlamıştı ki takımdan bir ayrılık haberi geldi.

Starladder’ın sonlarına doğru gösterdikleri çabayla takipçilerine umut veren Alliance’da, dün sabaha karşı bir ayrılık yaşandı. Takımın offlaner pozisyonunda görev alan ve AdmiralBulldog’dan boşalan koltuğu devralan Niclas ‘Niqua’ Westergård takımdan ayrıldı.

Dün sabah saat 1.30 civarında kendi twitter hesabından ayrılığını duyuran oyuncu artık takımda yer almıyor. Özellikle The International 2015 davetlerinin kesinleşeceği bir zamanda takımdan ayrılması oyunseverleri oldukça şaşırttı çünkü eksik bir kadroyla Alliance için davet alma şansı oldukça düşük denilebilir. Takımın Starladder’da gösterdiği performanstan sonra oyuncunun böyle bir karar alması ise oldukça ilginç. Westergård kendi twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Artık Alliance içerisinde değilim. Olduğum süre içerisinde de oldukça iyi vakit geçirdim.” dedi.

Takımın kendini toparlamaya başladığı bu dönemde böyle bir ayrılığın gelmesi takipçiler arasında takımda bir huzursuzluğun bulunduğu fikrinin ortaya çıkmasına sebep oldu ancak Westergård’ın açıklaması durumu aydınlatmak için pek de yeterli görünmüyor.

Ayrılık sonrası Alliance’dan herhangi bir açıklama gelmedi ve Niqua’nın yerine kimin geçeceği ise büyük merak konusu. Dün Ninjas in Pyjamas ile oynanan karşılaşmada takımın offlane pozisyonunu eski oyuncuları Henrik ‘AdmiralBulldog’ Ahnberg geçici olarak doldurmuştu. En son takımla birlikte geçtiğimiz Ocak ayında görev alan Henrik, eski bir The International şampiyonu ve takımla uyum içerisinde oynayabiliyor. Alliance’ın şampiyonluk yaşadığı senede Loda ve Akke ile birlikte oynaması da kendisini boşalan koltuğu devralmaya en uygun aday konumuna getiriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.