Dota 2

Pajkatt Alliance’dan ayrıldı

Alliance’ın resmi sitesinde yapılan açıklamada orta kulvar oyuncusu Pajkatt’ın takımdan ayrıldığı duyuruldu. Takımca zor bir sene geçiren Allience, Pajkatt ile yollarını iyi bir şekilde ayırdı. Yapılan duyuruda takım menajeri Kelly Ong Xiao Wei, takımdan ayrılan orta kulvar oyuncusu için güzel şeyler söyledi. Kelly, Pajkatt’ın oldukça profesyonel bir oyuncu olduğunu, takımı gayet iyi bir şekilde temsil ettiğini belirterek yaratıcılığı sayesinde takıma yaptığı katkılardan söz etti.

Alliance’ın kaptanı Loda da takımdan ayrılan takım arkadaşı için oldukça iyi şeyler söyledi. Söyledikleriyle yaşanan kadro değişikliğinin sebeplerine de değinen Loda, oyuna gelen son güncellemeye ayak uyduramadıklarını ve takımca eskiden yakaladıkları sinerjiyi oluşturamadıklarını belirtti. Takımdaki herkesin bireysel olarak kaliteli oyuncular olduğunu ama bir şeylerin eksik olduğunu ve bu eksiği de bir türlü gideremediklerini söyledi.

Pajkatt da ayrıldığı takımın gösterdiği bu tutuma profesyonelce bir karşılık verdi. Yaptığı açıklamada takımda geçirdiği zamandan zevk aldığını bildiren orta kulvar oyuncusu takım olarak başarıyı yakalayamadıklarını bildirdi. Takımdan ayrılan Pajkatt’ın Dota 2’ye devam edip etmeyeceği hakkında bir bilgi verilmezken Alliance’ın orta kulvar oyuncu eksiğini İsveçli orta kulvar oyuncularından s4 veya EMG ile giderebileceği konuşulmaya başlandı bile.

Şu sıralar oldukça hareketli geçen Dota 2 profesyonel sahnesinde VP ile CDEC’ten ise istikrar haberi geldi. Dkphobos ve Lil’in yayınlarında Virtus.Pro’da kadro değişikliğinin yaşanmayacağının belirtmesinin ardından takım menajeri Georgy Faleev’in de attığı bir tweet ile takımda bir değişiklik yaşanmayacağı kesinleşti. Kadro değişikliğine gitmeyen bir diğer takım ise The International 2015‘e damgasını vuran CDEC’den Xz ile yapılan röportaja göre CDEC olacak.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir