Dota 2

Pieliedie ve Aui_2000 Cloud 9’dan atıldı

Asya Şampiyonası sitesinde Evil Geniuses ve Cloud 9 takımlarındaki kadro değişikliklerinin olmasının ardından, iki takım tarafından da resmi bir açıklama yapılması an meselesiydi. Fakat resmi açıklama gerçekleşmeden Cloud 9’da takım arkadaşı olan pieliedie ve Aui_2000’in, takımdan atıldıkları doğrulandı.

Cloud 9’ın eski kaptanı ve support oyuncusu olan Johan ‘pieliedie’ Aström yaptığı Twitch yayınında, kendi kararları yönünde takımdan ayrılmadığını aslında atıldığını belirtti. Bu açıklamanın ardından aynı takımda ikinci support rolünü üstlenen Kurtis ‘Aui_2000’ Ling ise attığı bir Tweet ile kendisinin de takımdan atıldığını doğruladı. Atılan tweet ise şöyle:

Her iki oyuncunun da resmi anlaşmaları Cloud 9 ile devam ederken takımdan çıkartılmaları konusunda ise Cloud 9 sessizliğini koruyor.

Daha önceki bir haberde bahsettiğimiz Western Shuffle sırasında Cloud 9 takımında, TI5’e hazırlık yolunda iki kişilik boş yer oluşmuştu. Bu yerler ise eski Team Secret ve support oyuncusu Johan ‘BigDaddy-N0tail’ Sundstein ve bir süre takımda deneme amaçlı olarak görev yapan Rasmus ‘MiSeRy’ Filipsen tarafından dolduruldu. Bütün bu değişiklikler devam ederken Aui_2000, Evil Geniuses adı altında D2L LAN Finallerinde takımla birlikte mücadelet etti.

Pieliedie ise hala aktif bir şekilde Dota 2 sahnesinde yer almakta. İsveçli oyuncunun eski Fnatic oyuncusu H4nn1, Avrupa MMR lideri w33ha, Xcalibur ve Simbaa’nın bulunduğu MeePwn’d adlı karma takımda yer aldığı doğrulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir