Dota 2

Razer, Alliance ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Oyuncu ekipmanları konusunda dünyanın en büyük markalarından Razer, Alliance ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Razer, oyunlarla ilgilenen 7’den 70’e herkesin bildiği bir oluşum. Ürettiği oyun ekipmanlarıyla büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan şirket birçok espor takımının da sponsoru. Razer yaptığı anlaşmalarda takımlara ekipman sağlıyor. Bunun karşılığında takımlar Razer ile bazı etkinlikler düzenliyor ve çoğunun formasının üstüne şirketin logosu basılıyor. Alliance ile yapılan anlaşma da diğer takımlarda olduğu gibi bu şartları içeriyor.

Dota 2 takımlarından Alliance, Avrupalı oyunculardan kurulu bir organizasyon. Geçmişi çok parlak olan ekip son zamanlarda eski performansından biraz uzakta yer alıyor. Bunun sebeplerinden biri de takımın geçmişte dünyanın en iyilerinden biri olması. Alliance, 2013 yılında International turnuvasını kazanarak o dönemin en iyisi olduğunu kanıtladı. Ancak ardından gelen senelerde ekip istikrarı sürdüremedi.

2013 yılında kurulan Alliance o yıllarda Razer ile bir anlaşma yapmıştı. Şirket, International 2013’u kazanan takımın sponsoruydu. Aradan geçen uzun yılların ardından birliktelik bir kez daha gerçekleşti ve yeni sözleşmeye göre organizasyonlar 2 yıl boyunca beraber çalışacak.

Razer, SK Telecom T1, 100 Thieves, Immortals, Gen.G, EDG ve SK Gaming gibi önde gelen takımların yanında farklı ekiplerin de ekipman sağlayıcısı. Şirketin espora yaptığı bu yatırımlar onları zirvede tutan etkenlerden bir tanesi. Sponsorluk anlaşmalarını arttıran Razer’ın önümüzdeki günlerde farklı organizasyonlarla çalıştığı haberlerini görebiliriz. Bakalım şirket bu yatırımlarına başka hangi takımları dahil edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir