Dota 2

Red Bull Son Şampiyon 2017 finali yarın oynanıyor

Red Bull ve ESL ortaklığı ile düzenlenen Red Bull Son Şampiyon Turnuvası’nın finali yarın Dark Passage ile Team Entelechy arasında oynanacak. Turnuvanın kazananı, Avrupa’nın dev takımlarından OG ile bir de gösteri maçı yapacak.

17-22 Aralık tarihleri arasında oynanan ESL Türkiye Şampiyonası’nın galibi Dark Passage Dota 2 takımı, finalde Team Boğaziçi’ni geçerek büyük ödül haricinde Son Şampiyon’un ilk finalisti olmaya hak kazanmıştı. Team Entelechy ise Red Bull Son Şampiyon için yorucu bir açık eleme sürecinin ardından ipi göğüsleyerek DP’nin rakibi oldu. İki takım daha önce ESL Türkiye Şampiyonası’nın yarı finalinde karşılaşmış ve bu mücadeleden Dark Passage 2-1 galibiyetle ayrılmıştı.

5 Şubat Pazar günü Zorlu PSM Gösteri Merkezi’nde oynanacak Son Şampiyon finali, Türkiye’deki en kapsamlı Dota 2 etkinliklerinden biri olacak. Didem Soydan ve Mustafa Özben’in sunumuyla 14:00’da başlayacak olan etkinliğe katılım için ise redbull.com adresindeki formu doldurmak yetiyor.

Son Şampiyon Turnuvası’nın belki de en dikkat çekici kısmı ise, şampiyon takımın kısa süre içerisinde efsaneleşen Dota 2 ekibi OG ile online da olsa bir maç yapacak olması. Kurulduktan kısa bir süre sonra Valve’in ilk resmi Major turnuvası olan Frankfurt’ta TI5 şampiyonu Evil Geniuses’a ek olarak CDEC Gaming ve Team Secret gibi çok güçlü rakiplerini geride bırakarak Dota 2 sahnesine muhteşem bir giriş yapan OG, Manila Major ve Boston Major turnuvalarını da kazanarak şimdiye kadar düzenlenen toplam dört Major’ın üçünde şampiyon olma başarısı gösterdi. Bir Türk takımı için OG kalibresinde bir takım ile oynanacak tek maç bile bu yüzden inanılmaz bir tecrübe anlamına geliyor.

İlki 2015 yazında düzenlenen Red Bull Son Şampiyon’u finalde The Ascendants’ı 3-0 geçen WeMakeTheFuture olmuştu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir