Dota 2

Red Bull Son Şampiyon Turnuvası başlıyor

Türkiye’de düzenlenen en büyük Dota 2 turnuvası hedefiyle yola koyulan Red bull Son Şampiyon Turnuvası, bugün itibariyle start alıyor.

Yaklaşık 2 haftadır başvuruları devam eden Red Bull Son Şampiyon’a tüm Türkiye’den 256 takım ve 1200’ün üzerinde Dota 2 oyuncusu katılacak, takımlar beşer oyuncudan kurulacak ve üç oyunlu serilerde iki oyun kazanan maçın galibi sayılacak.

Bugünden itibaren online elemeler ile başlayacak turnuvada elemelerin ardından sekiz takım finalist olarak İstanbul’da 11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek finallere adını yazdıracak. 14 Haziran’da Volkswagen Arena’da Türkiye’nin en iyi sekiz Dota 2 takımının katılacağı final etabı gerçekleşecek ve bu finallerde son ikiye kalan takımın belirleneceği Büyük Final maçları online olarak www.redbull.com/sonsampiyon ve www.twitch.tv/redbullesports sayfalarından canlı olarak yayınlanacak.

Red Bull Son Şampiyon Turnuvası, Türkiye’de Riot Games organizasyonuyla gerçekleştirilen League of Legends turnuvalarından sonra en büyük ödül havuzuna sahip olan turnuva olacak. Turnuvada birinci olan takım, 12.000 TL para ödülünün yanında belki de daha da önemli olan ESL One Dota 2 Turnuvası Avrupa elemelerine doğrudan katılım hakkı kazanacak. Bunun dışında takımın tüm oyuncularına NVIDIA GeForce GTX 960 Grafik Kartı ile ASUS Strix Tactic Pro Keyboard hediye edilecek. Dota 2 Red Bull Son Şampiyon’un ikincisi, 5000 TL para ödülünün yanında 5 adet ASUS Strix Pro Headset kazanırken, turnuvanın üçüncü ekibi de 3000 TL’lik para ödülünün sahibi olacak.

Türkiye’de oldukça büyük bir kitleye sahip olan Dota 2 adına böylesine ciddi ve resmi bir organizasyon düzenlenmesi ise ülkemizde e-Spor’un geleceğine daha umutla bakmamızı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir