Dota 2

Red Bull Son Şampiyon Turnuvası sona erdi

Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası olma hedefiyle yola çıkan Red Bull Son Şampiyon Turnuvası, 14 Haziran Pazar günü İstanbul Volkswagen Arena’da düzenlenen final mücadelesiyle sona erdi.

Katılımcı ve seyircilerden büyük ilgi toplayan turnuvaya, tüm Türkiye’den 256 takım ve 1200’ün üzerinde Dota 2 oyuncusu kayıt oldu. Takımlar beşer oyuncudan kuruldu ve beş oyunlu seride üç oyun kazanan maçın galibi olarak bir üst tura yükseldi. 11-12 Haziran’da 8’li final elemelerinin ardından büyük final için takımlar İstanbul Volkswagen Arena’da 14 Haziran’da buluştu. Toplam 500’den fazla seyircinin katıldığı etkinlikte büyük bir çoşku ile takımları destekledi.

Çekişmeli geçen finali 3-0 skorla rakibi “The Ascendants’ı” saf dışı bırakan “We make the future” takımı kazandı. Red Bull Son Şampiyon final maçları online olarak www.redbull.com/sonsampiyon ve www.twitch.tv/redbullesportstr sayfasından da canlı yayınlandı. İnternet üzerinden 55 bin kişi finalleri canlı takip etti.

Büyük finalin galibi We make the future takımı, Türkiye’nin Dota 2 şampiyonu olmakla birlikte 12 bin TL’lik para ödülünü de kazandı. We make the future, Türkiye temsilcisi olarak ESL One Dota 2 dünya şampiyonası Avrupa elemelerine doğrudan katılma hakkını elde etti. Avrupa elemelerine daha iyi hazırlanabilmeleri için takım oyuncularına 5 adet NVIDIA GeForce GTX 960 Grafik Kartı ve 5 adet ASUS Strix Tactic Pro Keyboard hediye edildi. İkinci olan The Ascendants 5000 TL para ödülü ve 5 adet ASUS Strix Pro Headset kazandı. Üçüncü takım ise 3000 TL para ödülüne sahip oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir