Dota 2

Red Bull Son Şampiyon Turnuvası’nda ön elemeler tamamlandı

Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası olma amacıyla yola çıkan Red Bull Son Şampiyon Turnuvası’nda ön eleme maçları tamamlandı. Red Bull ve Elektronik Sporlar Ligi’nin (ESL) ortaklığında organize edilen turnuvada ilk online elemeler 6-7 Haziran’da gerçekleşti ve tüm Türkiye’den 256 takım ve 1200’ün üzerinde Dota 2 oyuncusunun kayıt olduğu turnuvada son 8’e kalan isimler belli oldu.

11-12 Haziran tarihlerinde, Zocco’s Oyun Merkezi’nde gerçekleşecek çeyrek final karşılaşmalarında BABS DOTA, Adeks e-Sports DOTA2, Little Jokes, Ascendant, SSA, No Shit Sherlock, TeamBuyback ve We Make the Futuree takımları mücadele edecek.

Red Bull Son Şampiyon’da çeyrek final maçları 11 Haziran’da oynanacak ve Red Bull’un turnuvaya özel açtığı site ile şirketin Twitch’teki e-Spor kanalından canlı yayınlanacak. 12 Haziran’da gerçekleşecek yarı finaller ve üçüncülük maçı da yine bu adreslerden Dota 2 severlerle buluşacak.

Turnuvada büyük final heyecanı ise 14 Haziran’da yaşanacak. Red Bull Son Şampiyon Turnuvası’nda şampiyon ismin belli olacağı karşılaşma İstanbul Volkswagen Arena’da oynanacak. Final maçının biletleri Biletix’te 16 TL’ye satılırken, turnuva sponsoru ByNoGame firması da tüm katılımcılara 20 TL değerinde mağaza alışverişinde kullanılabilecek puan hediye edecek.

Turnuvada birinci olan takım, 12.000 TL para ödülünün yanında belki de daha da önemli olan ESL One Dota 2 Turnuvası Avrupa elemelerine doğrudan katılım hakkı kazanacak. Son Şampiyon Turnuvası’nın ikincisi, 5000 TL, üçüncü ekibi de 3000 TL’lik para ödülünün sahibi olacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir