Dota 2

Red Bull Son Şampiyon’un galibi Team Entelechy oldu

Çetin bir mücadele vererek rakibi Dark Passage’ı Red Bull Son Şampiyon finallerinde mağlup etmeyi bilen Team Entelechy, turnuvanın galibi oldu.

Bilindiği üzere Dark Passage, ESL Türkiye Şampiyonası’nın galibi olduğundan Red Bull Son Şampiyon finallerinde direkt davet almıştı. Team Entelechy ise toplamda 585 oyuncu ve 117 takımın katılımıyla gerçekleşen Açık Eleme karşılaşmalarının finallerinde BPI Gaming Club’ı 2-1 geride bırakarak turnuvaya katılma şansı elde etmişti. ESL ve Red Bull ortaklığı ile Zorlu PSM Gösteri Merkezi’nde B05 formatında oynanan final karşılaşmaları ise nefes kesiciydi. İpi göğüsleyen Team Entelechy 8.000 TL’lik birincilik ödülünün sahibi olurken Dark Passage turnuvaya ikincilik ödülü olan 4.000 TL ile veda etti.

Nispeten yavaş başlayan serinin ilk karşılaşmasında, ilk kanı döken taraf Team Entelechy oldu. Sven’in Warcry yeteneğini ve Helm of The Dominator eşyasının aktif özelliğini kullanan Team Entelechy koordineli bir şekilde hem koridorları ittirdi hem de  Dark Passage kahramanlarını avlamayı başardı. Aegis’in verdiği avantaj ve yakaladığı ritm ile Team Entelechy 20. dakikada başarılı takım mücadeleleri sonucunda Dark Passage’ın alt koridordaki barakalarından birini yıktı. Karşılaşmaya damgasını vuran Lifestealer ve Sand King sayesinde takım mücadelelerinde üstün gelmeyi başaran Dark Passage 68. dakikada orta koridordan Team Entelechy üssüne girdi ve direkt T4 kulelere, ardından da  Ancient’a saldırarak oyunu bitirdi.

Serinin ikinci oyunu ise hem daha hızlı başladı hem de daha hızlı bitti. Yapılan kahraman Pick’lerinin de önceki oyun ile %50’lik bir benzerlik gösterdiğini ve seçimlerin oyunu nispeten daha erken bitirmeye yönelik olduğunu belirtmemiz gerek. İkinci oyunda ilk kanı döken ve ilk 15 dakika boyunca üstünlüğü elinde bulunduran taraf DP oldu. Bir Team Entelechy’nin bir DP’nin lehine dönen karşılaşmanın kopma noktası ise 36. dakikada DP’nin orta T3 kulesinin önünde gerçekleşen bir takım mücadelesi oldu. Teker teker barakalarını yıkan Team Entelechy karşısında elinden bir şey gelmeyen DP yaklaşık iki dakika sonra GG vererek oyundan çekildi.

Serinin üçüncü oyununda, önceki oyundan ders alan DP, Gürkan’ın oynadığı Shadowfiend’e daha oyunun başından baskı uyguladı ve ilk kanı dökmeyi başardı. Koridorları başarılı bir şekilde ittiren Team Entelechy, Tinker karşısında DP üssüne girmekte başta zorlanmış olmasına rağmen 24. dakikada iki DP kahramanını hazırlıksız yakalayarak alt koridordan DP üssüne girdi ve alt koridor barakalarını yok etti. Takip eden on dakika içerisinde diğer DP barakalarını da yıkmayı başaran Team Entelechy böylece seride 2-1’lik üstünlüğü ele geçirmiş oldu.

Bir sonraki karşılaşmaya etkili başlayan hiç şüphesiz Team Entelechy oldu. Shadow Fiend’den şaşmayan ekip support kahramanlarının yardımıyla SF’in kahraman öldürmesini ve altın avantajını ele geçirmesini sağladı. İyi farm alan Slark ve Shadowfiend’e rağmen DP’nin üst T2 kulesinin etrafında gerçekleşen bir takım mücadelesinde Team Entelechy’in bütün kahramanlarının Viper tarafından öldürülmesi sonucunda oyun DP’nin lehine döndü. DP’nin High Ground’a çıkma çalışmalarına Team Entelechy, Split Push ile cevap vermeye çalışmış olmasına rağmen takaslar sonucunda Medusa sayesinde üstün gelen taraf hep DP oldu. 42. dakikada Team Entelechy üssüne giren DP, orta koridordan sonra direkt Ancient’ı alarak seriyi 2-2’lik beraberliğe getirdi.

Serinin son karşılaşması Team Entelechy’den Templar Assassin’in orta koridorda ilk kanı dökmesiyle hızlı bir şekilde başladı. Sjok’un oynadığı Chen’in başarılı rotasyonları ve isabetli yaratık seçimi sayesinde DP’yi hazırlıksız yakalamayı başaran Team Entelechy dakika daha 10’u bulmadan Roshan’ı öldürdü ve Aegis avantajıyla koridorları ittirdi. Bir an için bile avantajı elinden bırakmayan Team Entelechy önce 26. dakikada orta koridordan daha sonra da 34. dakikada alt koridordan rakip üssüne girdi ve oyunu bitirdi.

Team Entelechy vs OG karşılaşması ise renkli görüntülere sahne oldu. Gösteri maçı olduğundan olsa gerek her iki takımda da bariz bir gevşeklik söz konusuydu. Özellikle Jerax’ın oynadığı Pudge ile ısrarla PosingAsMe’yi avlaması ve s4’ün Magnus ile yaptığı animasyon numaraları karşılaşmaya damgasını vurdu. Team Entelechy’nin uzun bir süre Fountain’da OG tarafından avlanmasıyla gösteri maçı 76-28 OG’nin üstünlüğüyle sona erdi.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir