Dota 2

RedBull OG, MidOne ve Saksa ile anlaştı

RedBull OG, Off-lane rolü için MidOne  ve destek rolü için ise Saksa ile anlaştı.

Monkey takımından ayrılan üyeleriyle tekrar kurulan OG, 2015 Kasım ayında Frankfurt Major’e katıldı. Burada Evil Geniuses ve CDEC gibi takımları yenmeyi başarmıştı. Yine 2017 Kiev Major’de altın madalya kazanan takım, Dota 2’de dört Major turnuvası kazanan ilk ekip olmayı başardı. RedBull, SteelSeries  ve Socios.com gibi büyük sponsorları da bulunuyor. En son OG, The International 2019’da birinci olarak 15 milyon dolarlık ödülün sahibi olmuştu.

Ekip ‘Off-lane’ pozisyonu için Malezyalı isim MidOne ile anlaştı. MidOne aynı zamanda ‘middle lane’de de oynayabiliyor. Favori şampiyonları arasında Invoker, Ember Spirit ve Outworld Devourer bulunuyor. Bir ilki başaran isim, Güney-Doğu Asya’dan 8000 MMR’a ulaşan ilk oyuncu konumunda. Önceden Team Secret ve Fnatic’te oynayan oyuncu burada sayısız başarılara imza attı. Özellikle Team Secret döneminin çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz. DreamLeague sezon 8 ve 9’u kazanan oyuncu bunun dışında 5 Major turnuvasını da birinci bitirdi. OG destek rolüne de başarılı oyuncu Saksa ile anlaştı. 15 takım değiştiren Saksa’nın 16. durağı OG oldu. Daha önce; NİP, Hell Raisers, OpTic Gaming ve compLexity gibi köklü kulüplerde oynama şansı elde etmişti. DreamLeague sezon 7’de ve The İnternational  2016’da ikinci olma başarısı göstermişti.

Bu, OG’nin son iki sezonda sahip olduğu daha geleneksel yapıdan çok farklı bir yapıda. MidOne’nın henüz takıma katılamamış olsa bile oyuna hakimiyet ve uyum konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır. Ekip 9 Şubat’ta başlayacak olan ESL One Los Angeles Major elemelerinden önce bir eğitim kampı düzenleyecek.

OG Takım Kadrosu

Sumail “SumaiL” Hassan

Topias “Topson” Taavitsainen

Yeik Nai “MidOne” Zheng

Martin “Saksa” Sazdov

Johan “N0tail” Sundstein

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir