Dota 2

rOtK EHOME’dan ayrılarak LGD’ye transfer oldu

The International 2015‘de üçüncü sırada yer alarak 2,205,338 doları evine götüren LGD, Twitter hesabında rOtK’i kadrosuna eklediğini duyurdu. Xiao8’in kaptanlığını yaptığı LGD, rOtK’in takıma gelişiyle takımdan ayrılacak oyuncuyu açıklamadı ancak Yao’nun takımdan ayrılacak isim olacağı hakkında dedikodular bulunuyor. rOtK’in takımdan ayrılma sebebi ise EHOME yöneticileriyle yaşadığı anlaşmazlık oldu.

EHOME’un eski takım kaptanı rOtK yaptığı açıklamada The International 2015’den sonra takıma Burning ve LaNm’ı getirmeyi planladığını söyledi ve bu plana EHOME yönetiminin sıcak bakmamasıyla takımdan  ayrıldığını bildirdi. Ayrıca rOtK sosyal medyadaki paylaşımında EHOME’un genç ve tecrübesiz oyunculara kadrosunda yer vermeyi istediğini ve kendisinin yeni oyuncuları eğitmek istemediğini açıkladı.

Kadrolarını sabitleştirip Dota 2 Major championships için kayıtlarını yaptıran takımlar arasında ise Ninjas in Pyjamas ve CDEC yer alıyor. Son zamanlarda Dota 2 profesyonel sahnesinden uzak kalan İsveç ekibi NiP, türünün ilk örneği olacak Dota 2 Major Championships için kaydını yaptırarak bu heyecana ortak olacak. CDEC ise TI5’de ortalığı birbirine katarak kendinden söz ettirmişti. Wildcard’dan Ana Etkinlik’e katılan iki takımdan biri olmasına rağmen harika performans gösteren Çinli ekip, herhangi bir kadro değişikliği yapmadan kendinden emin bir şekilde Dota 2 profesyonel sahnesindeki serüvenine devam edecek.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir