Dota 2

Secret, TI5 hazırlıkları için Dotapit 3’den ayrıldı

Oldukça hareketli günlere tanıklık eden Dota 2 topluluğu, MOBA dünyasının en yüksek ödül havuzuna sahip olan The International 2015 turnuvasını heyecanla bekliyor.  Valve de bu heyecanlı bekleyiş aşamasında Dota 2 severlerine, takipçilerine Dota Major Championships ve Dota 2 Reborn gibi büyük sürprizler yaptı. Bu gelişmelerle oldukça canlanan Dota 2 camiasının TI5’ten ve bu büyük turnuvada yer alacak takımlardan büyük beklentileri var.

Böylesine kapsamlı ve büyük bir etkinlikte yer alan üst düzey takımlar ise kendilerini kanıtlamak ve ödül havuzundan büyük bir dilim almak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu takımların başında Dota 2 profesyonel sahnesinin önemli aktörlerinden biri olan Team Secret geliyor. Team Secret, TI5’de kendisinden beklenen performansı karşılamak ve Dota 2 dünyasında bir adım daha ileri gidebilmek amacıyla tüm vaktini ve emeğini The International 2015 çalışmaları üzerinde harcıyor. Bu hedef uğruna bazı fedakarlıklarda bulunmak zorunda kalan takım, DotaPit 3 turnuvasından ayrıldı. Alt eleme grubuna düştükten sonra böyle bir karar alan takımın yöneticisi Matthew ‘Cyborgmatt’ Bailey, hareketli günlerin yaşandığı Dota 2 profesyonel sahnesi sebebiyle sürekli ertelenen maçlar ve değişen programlar yüzünden takımın turnuvadan ayrılarak TI5 üzerine yoğunlaşacağını bildirdi.

Uzun bir bekleyişin ardından 15 Haziran’da yapılan Team Secret- Evil Geniuses maçı Team Secret’in 2-0’lık mağlubiyetiyle sonuçlanmıştı. Alt eleme grubuna düşen Secret, turnuvadan ayrılarak alt eleme grubunda karşılaşacağı Ninjas in Pyjamas’ın maç yapmadan bir sonraki tura ilerlemesine de vesile oldu. 13 Şubat’ta başlayan ve hala maçları devam eden turnuvanın ödül havuzu ise 265,000 dolara ulaştı.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir