Dota 2

Shangai Major 2016 takım ve grup analizleri

Dota 2 Major turnuvalarının kış ayağı Shangai Major, 25 Şubat Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan sabaha karşı grup aşamaları ile start alacak. 28 Şubat günü sona erecek grup aşamasının ardından, 2-6 Mart arasında da ana etkinliğe geçilecek ve toplamda 3 milyon dolarlık ödül sahiplerini bulacak.

Frankfurt Major’dan bu yana gelen yamalar, değişen meta ve tabii ki oyuncu transferleriyle profesyonel Dota 2 sahnesi yeniden şekillendi. Biz de takımların son durumu ve bizi bekleyen mücadeleleri mercek altına aldık.

[row]

[column size=’1/4′]A Grubu

 • Team Secret
 • CDEC Gaming
 • Mvp.Phoenix
 • EHOME

[/column]

[column size=’1/4′]B Grubu

 • Team Spirit
 • Alliance
 • Vici Gaming
 • Fnatic[/column]

[column size=’1/4′]C Grubu

 • OG
 • Team Archon
 • LGD Gaming
 • Newbee[/column]

[column size=’1/4′]D Grubu

 • Evil Geniuses
 • Complexity  Gaming
 • Virtus Pro
 • Team Liquid[/column]

[/row]

A GRUBU

Team Secret
TI5’ten sonra Puppey etrafında yeniden yapılanan takım, üç büyük LAN’da final oynamış ve ikisini kazanmıştı. Frankfurt Major’de de finali gören ekip, finaldeki OG mağlubiyeti ve yeni yamadan sonra, tam anlamıyla serbest düşüşe geçti. Bir türlü istedikleri ritmi ve kahraman kombinasyonlarını bulamayan Secret drafter değişikliği de denedi.

Özellikle eleştiri oklarının hedefi olan iki isim –Frankfurt öncesinde olduğu gibi- offlaner Misery ve genç yetenek w33. Earth Spirit’in CM moduna eklenmesi ile yeteneklerini bu kahramanla da sergileyen w33, Secret problem yaşarken bireysel performansıyla tek başına oyunu kurtarmaktan çok uzakta kaldı. Genel olarak Secret’ın tekrar hakim olmaya başlayan push metasıyla da ilgili ciddi problemler yaşadığını gözlemledik. Çalışkanlığı ve analiz yeteneği tartışılmayacak kadar mükemmel olan Kaptan Puppey son bir kaç haftayı nasıl değerlendirdi bilmiyoruz ama takımın kendisi öne çıkaracak Windranger, Ember Spirit, support Tiny gibi fikirlere ihtiyacı var. İlk rakiplerinin ise CDEC olması kendileri için oldukça düşündürücü.

Kadro
Clement “Puppey” Ivanov
Jacky “EternalEnvy” Mao
Rasmus “MiSeRy” Filipsen
Omar “w33” Aliwi
Johan “pieliedie” Astrom

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
9-12.lik WCA Cyber Arena
5-6.lık Starladder|i-League
7-8.lik MarsTV Dota2 League Winter 2015

CDEC Gaming
The International 2015 finalisti CDEC, Frankfurt Major’u, Vici Gaming ile beraber 5-6. sırada bitirmişti. Frankfurt Major sonrası WCA hariç büyük bir turnuvada boy göstermeyen CDEC kadrosunu koruyan takımlardan.

Son zamanlarda ikinci sınıf Çin takımlarına bile kolay maçlar kaybeden CDEC’in yeni meta ile arasının iyi olduğunu söylemek zor. Erken agresif oyunlar ve counter jungle denemeleriden beslenen takım, eski karakteristiğini yansıtmaktan uzakta. Aggresif gibi müthiş bir carry’ye sahip olan ekibin en büyük şansı, kendileri gibi düşüşte olan Secret ile karşılaşmaları.

Kadro
Liu “Garder” Xinzhou
Zhang “Q” Yi
Sun “Agressif” Zheng
XZ
Hueng “Shiki” Jiwei

Mvp.Phoenix
Kore denilinince akla gelen ilk oyun LoL olsa da ülkede Dota 2 sahnesi özellikle son 2-3 yıldır oldukça canlı. İçlerinden de akla gelen ilk takım kuşkusuz MVP.Phoenix. Önceleri “averaj takımından hallice” diyebileceğimiz ekip, The International 2015’te ilk sekize girerek büyük sükse yapmıştı. Turnuva sonrası kadroda ise büyük bir değişim yaşandı. Ülkenin en eski Dota 2 oyuncularında olan Heen ile yollar ayrıldı, sembol oyunculardan March ve Forev de MVP Phoenix macerasını bitirdi. MVP organizasyonun diğer takımı olan MVP.Hot6ix’ten debby, MentalProtector ve dubu ise takıma katılan isimler oldu.

MVP.Phoenix yeni kadrosu ile oldukça az denilebilecek sayıda maç yaptı. Kendileri hakkında yorum yapmak oldukça zor ama DotaPit 4’ün ana etkinliğine katılmaya hak kazanmaları ve genel galibiyet oranları en azından güçlerini koruduklarını gösteriyor. Takımın yeni lideri Dubu, agresiflikte sınır tanımayan oyunlarıyla meşhur QO’ya uygun draftler yapmaya çalışıyor. Genelde çift roaming support deneyen ekip yeni metada zorlanabilir ancak ilk 8 demek onlar için yine oldukça prestijli bir sonuç demek. İlk maçlarında EHOME karşısında varlık gösterebileceklerini beklemiyoruz.

Kadro
Sun “QO” Kim
Yongmin “febby-dieu” Kim
Noah “MentalProtector” Pyo
Sang-Don “Forev” Lee
Dooyoung “DuBu” Kim

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
4.lük Global eSports Cup Season1
DotaPit #4 LAN elemesi galibi

EHOME
Efsane Çin ekibi EHOME, 2015 yılında küllerinden doğdu desek yanlış olmaz. Frankfurt Major’ü 4. sırada bitiren takım veteran LanM önderliğinde MDL’yi kazandıktan sonra ülkesindeki turnuvanın kağıt üzerinde favorisi olarak görülüyor.

Draft’ı mid’deki yıldızları cty üzerinden şekillendiren takımın en büyük başarısı ise draft’ta karşıyı bozmaları ve hemen hemen her taktiğe karşı panzehirlerinin olması. Gank ve erken oyunları seven takımın tek handikapı uzayan oyunlarda etkisiz kalabilmeleri. MDL’deki başarılarını tekrar gösterebilecekler mi, göreceğiz.

Kadro
Chen “Cty” Tianyu
Wang “Old Chicken” Zhiyong
Reb “eLeVeN” Yangwei
Zhang “LaNm” Zhicheng
Hu “KaKa” Liangzhi

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
1.lik Radiant & Dire Cup
5-6lık The Summit 4
1.lik MarsTV Dota 2 League Winter

B GRUBU

Team Spirit
CIS, diğer bir değişle Sovyet ülkeleri bölgesi Dota’nın eskiden en güçlü takımlarını çıkartan lokomotif bölgesiydi. Ne var ki NaVi’nin düşüşünden sonra; mevzubahis topraklar Dota camiasında sürekli kadro değişikliklerinin yaşandığı, sürekli olarak takımların birleşip dağıldığı, kaotik bir bölge olarak anılmaya başlandı (Team Empire belki ayrı tutulabilir-di). Team Spirit tüm bu kaos içinde en azından ismi gibi bir ruh yakalamayı başarmış yeni bir ekip.

Veteran Goblak önderliğindeki takım kurulduktan sonraki ilk Major’e katılmayı hak ederek şimdiden iyi bir iş çıkardı. Ancak Goblak ve ALWAYSWANNAFLY dışında son bir kaç aya kadar büyük LAN turnuvası tecrübesi olmayan oyunculara sahip olmaları kuşkusuz en büyük dezavantajları. Özellikle 16 yaşındaki carry oyuncusu RAMZES büyük maçlarda baskıyı kaldırmaktan çok uzakta kaldı. Buna bir de Goblak’ın bir çok zekice, bir berbat draftları eklenince tam bir saatli bombaya dönüşüyorlar. Kendileri adına olumlu gelişme, turnuvanın en zayıf grubunda olmaları olarak gözüküyor. Ayrıca yeni metaya uygun oynamaya çalışmaları hatta Goblak’ın sırtını neredeyse tamamen yeni metaya dayaması, buna karşı panzehir üretemeyen takımlara karşı kolay galibiyetler getirebilir. Yine de ilk maçlarında ibre Alliance’dan yana.

Kadro
Roman “RAMZES666” Kushnarev
Bogdan “Iceberg” Vasilenko
Vasily “AfterLife” Shishkin
Artur “Goblak” Kostenko
Andrey “ALWAYSWANNAFLY” Bondarenko

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
4.lük Hitbox EU Championship #4
1.lik PGL Dota 2 Pro-AM
9-16.lıkBTS Europe #1
3-4.lük D2CL Christmas Charity Magic
1lik.ProDotA Cup Europe #1
3.lük UCC Hitbox Championship
7-12.lik SL|i-League XIII
9-10.luk MarsTV Dota 2 League Winter

Alliance
Meşhur “zırt is back!” geyiğinin gerçeğe döndüğü belki de tek takım olan Alliance, uzun ama çok uzun zaman sonra ilk defa bir turnuvaya favoriler arasında geliyor. The International 2015 sonrasında önce s4’ün dönmesi ile belirli bir çizgi yakalayan ve Frankfurt Major’e katılma hakkı kazanan takım, EGM’in dönüşüyle daha güçlense de esas olarak fırtınalar estirdiği TI3 zamanı metasının ve kahramanlarının popülerleşmesiyle tekrar korkutucu hale geldi. Önceden buff’lanan Nature’s Prophet, şu anda bana göre imbalanced olan Lone Druid, tekrar competetive Dota’da yer bulan Batrider gibi imza kahramanlarına kavuşan Alliance, yine split push’lu, rat’lı ve hatta deathball push’lu maçlar izletiyor.

WCA ve Starladder gibi iki çok büyük LAN’ı kazanma başarısını gösteren Alliance’ın bence Shangai’da işi pek olay olmasa da, görece dişlerine göre bir grupta olması ve yine karşıdaki ekibi kanser edecek oyun stilleriyle ilk 8’te yer bulmaları muhtemel. Antremanların yoğunlaştığı son bir kaç haftada rakiplerinin sürekli olarak kendilerine karşı strateji çalıştığı şu dönemde b planı bulmuşlarsa belki final bile oynayabilirler. Çünkü ilk picki yapmayacak olan her takımın Io-Nature’s Prophet-Lone Druid 3’lüsünden ikisini banlayacağını tahmin etmek güç değil. İlk maçta Team Spirit karşısında kesin favoriler, tek handikapları Team Spirit’in de push’u çok seven bir takım olması.

Kadro
Jonathan “Loda” Berg
Gustav “s4” Magnusson
Henrik “AdmiralBulldog” Ahnberg
Jerry “EGM” Lundkvist
Joakim “Akke” Akterhall

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
1.lik WCA 2015
1.lik Starladder|i-League
3.lük Captains Draft 3.0

Vici Gaming
2014’ten beri Çin bölgesinin en iyilerinden olan Vici Gaming belki de şu anda bölgenin en güçlüsü değil ama yine takımın gözünü zirveye diktiği aşikar. The International 2015 öncesi önüne gelene yenilmeye başlayan takım, TI2015’te de grup aşaması sonucu kendini lower bracket’ta bulmuş ama sonrasında ritim tutturup turnuvayı 4. bitirmişti. Metalar değişse de, performans dalgalansa da Vici Gaming’in hep üst sıralarda kalmasında en büyük pay kuşkusuz takımın beyni Fy’a ait.

Vici Gaming’i turnuvada ön plana çıkarabilecek şey, onları The International’de finale çıkaran “dibine kadar push”u oynama elverişli picklerin tekrar popüler olması. Ancak her zaman için orijinal draftlar ve çözümler yaratan fy’ın, şu aralar metaya sıkı sıkı bağlanması da problem yaratabilir. Bir diğer önemli konu da mid’de Super’ın dalgalı performansı. Tüm bunlara rağmen Fnatic karşısında net favoriler.

Kadro
Xu “fy” Lin Sen
Chao “Fenrir” Chao
Xie “Super!” Jun Hao
Koh “iceiceice”‘ Pei Xiang Daryl
Xu “Burning” Zhi Lei

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
3.lük The Summit 4
5-6.lık MarsTV Dota 2 League Winter 2015

Fnatic
Tartışmasız DotA tarihinin en iyi oyuncularından biri olan Mushi önderliğindeki Fnatic bir türlü beklenilen flaş sonuçları alamadı. Black^ile olan beraberliklerinde arzuladığı oyunu oynamayan takım, genç ve tecrübesiz bir yetenek olan MidOne ile anlaşıp yoluna devam etme kararı aldı. MidOne’ın gelişi ile Mushi carry pozisyonuna dönerken, mid-offlane-support oynayabilen Dj, artık support rolüne kesin geri dönüş yapmışa benziyor.Yeni kadronun elde ettiği sonuçlar tatmin edici. Takım yine çoğu zaman olduğu gibi Güney Doğu Asya’daki rakiplerini süpürdü. Fakat ne varki bir türlü tüm bölgelerden takımların katıldığı turnuvalarda sıçrama yapamıyorlar.

Mushi ve arkadaşları turnuvadaki belki de mevcut metayı en umursamayan takım. Çoğunlukla takım savaşı odaklı seçimler veya counter-pick üzerine tercihler yapıyorlar. Bu anlamda yine sürpriz sonuçlar almalarını beklemek mümkün ama taktiksel açıdan zayıf kalmaları genelde “o” sıçramayı yapmalarına engel oluyor. Shangai Major, onların beklenen turnuvası olabilecek mi? Birlikte göreceğiz ancak ilk maçları onlar adına pek iyi bir eşleşme olmamışa benziyor.

Kadro
Chai “Mushi” Yee Fung
Yeik “MidOne” Nai Zheng
Khoo “Ohaiyo” Chong Xin
Djardel “Dj” Mampusti
Lim “Net” Wai Pern

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
3-4.lük BTS SEA #2
8-16.lık WCA 2015
6-12.lik Starladder|i-League

C GRUBU

OG
İlk Major’ü kazanıp büyük sükse yapan ve geride kalan sürede bu başarının tesadüf olmadığını kanıtlayan maçlara imza atan OG, yine final parolası ile Çin’e gidiyor. Kurulduğu ilk aylarda sürekli oyun tarzını değiştiren, belirli bir şablon oturtamayan takım, Miracle’ı çoğunlukla carry pozisyonuna atıp tüm draftı onun üzerinden şekillendirmeye başladıktan sonra çıkışa geçmişti. MDL Kış Sezonu 2015’i 3. bitiren ekip, yeni metayla da uyum içinde.

Oldukça agresif support seçimleri yapan OG’de N0Tail-Miracle arasızdaki koridor değişimleri önümüzdeki maçlarda da beklenebilir. Genelde oyunun erken safhalarında balyozu indirmeye çalışan OG’nin sıralaması, yeni meta ile çıkışa geçen Çin takımlarına karşı oyununu ne kadar kabul ettirebileceğine bağlı gözüküyor.Cr1t Earth Spirit, Miracle Invoker performanslarını ise şimdiden tüm dotaseverler merakla bekliyor. Archon karşısında zorlanacaklarını hiç sanmıyorum.

Kadro
Amer “Miracle” Barqawi
Johan “N0tail” Sundstein
David “MoonMeander” Tan
Andreas “Cr1t” Franck Nielsen
Tal “Fly” Aizik

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
1.lik DreamLeague Season 4
2.lik The Defense Season 5
3.lük MarsTV Dota 2 League Winter 2015

Team Archon
Kuzey Amerika elemelerini kazanıp gelen Archon turnuvanın zayıf olarak gözüken ekiplerinden. Bölgesinde (EG’yi saymazsak) tek tük ciddi rakibi olan ekip, Digital Chaos başta olmak üzere tümüne karşı üstünlük kurmaktan uzakta kaldı.

Metanın popüler tüm kahramanlarına yoğunlaşan takım, çoğu ekip gibi push stratejilerinden vazgeçmiyor ancak oyunculuk yetenekleri rakiplerine göre kısıtlı. Sevilen bir oyuncu olan fluffnstuff’ın en basitinden yeterli bir support olduğunu düşünmüyorum. Jeyo ve WhiteBeard genelde fark yaratmaya çalışan isimler. Onlar için OG karşısında ufukta 2-0’lık bir mağlubiyet gözüküyor.

Kadro
Jio “jeyo” Madayag
David “Moo-Fak” Hull
Brian “fluffnstuff” Lee
Bryant “WhiteBeard” Lehwald
William “BlitZ” Lee

LGD Gaming
Çin’in dev ismi LGD Gaming oldukça güçlü bir kadro, sağlam bir performans ile turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. EHOME’u saymazsak Çin’in en güçlü ekiplerinden olan LGD son aylarda istediği sonuçları alamasa da WCA, StarLadder ve MDL Winter 2015’te hep ilk dört içinde kalmayı başardı.

LGD şu anki push metasına kulaklarını tam olarak tıkamasa da, klasik picklerinden vazgeçmeye niyetli değil. Bu da mükemmele yakın push yapan takımlara karşı istediklerini almakta problem yaratıyor, en iyi örneğini WCA 2015 finalinde Alliance karşısında gördük. Özellikle roTk “başgan”, kendisi için Dark Seer, Clockwerk gibi picklerden vazgeçmedi. Oyun uzadığı müddetçe galibiyete daha rahat uzanan LGD’nin hızlı push yapan takımlara karşı ne yapacağını çok büyük merakla bekliyorum. İlk rakipleri Newbee, mükemmel ittiren bir ekip değil ama LGD’nin işi de çantada keklik olmayacak.

Kadro
Liu “Sylar” Jiajun
Lu “Maybe” Yao
Bai “rOtk” Fan
Liang “DDC” Faming
Lei “MMY” Zengrong

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
2.lik World Cyber Arena 2015
5-6.lık Dota 2 Radiant & Dire Cup 2015
3-4.lük SL i-League StarSeries
4.lükMarsTV Dota 2 League Winter

Newbee
Navi ve Alliance gibi, The International kazanıp sonraki sürede “rezil kepaze” olan takımlardan biri de Newbee. Tekrar yapılanma ve toparlanma sürecine giren takımda en dikkat çekici transfer, ismi Invictus Gaming ile özdeşleşen fenomen support Chuan. Tam beş sene sonunda IG’yi bırakıp Newbee’ye katılan Chuan ile ekibin EG, Vici Gaming karşısında 1-1’lik beraberlik alması ve Team Secret’ı 2-1 ile geçmesi, gelecek için umut verici oldu. MDL’de LGD’ye karşı elenirken 2-1 ile rakiplerini de korkuttuklarını unutmamak lazım.

Uzun süre boyunca oyunu eleştirilen Chuan ile özdeşleşen Enchentress, Vengeful Spirit gibi kahramanların tekrar popüler olması ile takımın oyunu bir tık ileriye gidebilir. Ancak hala stabil bir yapıda olduklarını söyleyemiyoruz. Turnuvanın sürprizi olma potansiyeline sahip olan Newbee, LGD karşısında favori değil ama beklenmedik bir galibiyet de gelebilir.

Kadro
Chen “Hao” Zhihao
Zhang “Mu” Pan
Meng “Xiao2lei” Lei
Wong “ChuaN” Hock Chuan
Zhang “le” Xuanhao

D GRUBU

Evil Genuises
Son The International şampiyonu EG, yine şampiyonlık hedefi ile Major’e geliyor. Şok bir kararla Aui_2000’i kovup, Arteezy’yi geri transfer ettikten sonra WCA hariç tüm büyük turnuvalarda ilk 3’ten çıkmayan ekip, beklentileri şu ana kadar fazlasıyla karşıladı. Özellikle Fear’ın yeni pozisyonuna alışması sonrasında giderek daha da iyi oynadıklarını düşünüyorum.

Geçen senelerde metayı en çok sallayan pickleri yapan kaptan olan ppd, şu anda da metanın limitlerini zorluyor. 2014 döneminde offlane Faceless Void’in mucidi olan ppd’nin genelde support ikilisi için metaya uygun pickler yaptığını ancak Carry ve Mid için daha geniş bir kahraman havuzundan yararlandığını gördük.

HoN döneminden husumeti olan coL oyuncuları konusunda ppd ve EG’nin zorlanacağını düşünmüyorum. Ancak EHOME, OG, LGD hatta Secret ve Alliance eşleşmelerinin rahat geçeceğini söylemek zor. Her halükarda bu Major’de de ilk 4’te olacaklardır ama sıralamaları ufak detaylar belirleyecek.

Kadro
Artour “Arteezy” Babaev
Syed “Suma1L” Hassan
Saahil “UNiVeRsE” Arora
Clinton “Fear” Loomis
Peter “ppd” Dager

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
3.lük Frankfurt Major
1.lik The Summit 4
2.lik StarLadder i-League Season 4
2.lik MarsTV Dota 2 League 2015
1.lik Captains Draft 3.0

Complexity Gaming
TI 2015 sonrası kadrosu değişen ve efsanevi HoN takımı StayGreen’in ünlü 5’inin tekrar buluştuğu coL, turnuvada ölüm grubunda. Aslında TI2015’teki gibi oyunuyla büyük alkış toplayıp belki de sürprize imza atabileceklerini düşünüyordum ama bir kura bu kadar kötü olabilirdi.

Stratejik olarak çok çeşitli varyasyonlar deneyen (4-protect-1’dan, erken agresif oyunlara kadar) coL’un Shangai’da neler yapabileceğini tahmin etmek, inanın tamamen sayısal loto oynamaya benziyor. coL’da bireysel olarak son zamanlarda Chessie oldukça önplana çıkıyor. EG karşısında bolca şans ve belki de sürpriz taktiklere ihtiyaçları olacak.

Kadro
Rasmus “Chessie” Blomdin
Linus “Limmp” Blomdin
Kyle “swindlemelonzz” Freedman
Zakari “Zfreek” Freedman
Simon “Handsken” Haag

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
7-12.lik SL I-league StarSeries
5-8.likGlobal Esports cup
Dota Pit League Season 4 elemeleri kazananı
5-8.lik MarsTV Dota2 league 2015
1.lik Canada Cup 6

Virtus.Pro
Rusya’nın ekol ekiplerinden Virtus.Pro, Frankfurt Major sonrası oldukça flaş bir kararla carry oyuncuları Illidan ile yolları ayırıp, bir diğer Rus ekibi Empire’ın 2 senedir carry’si olan Silent ile anlaşmıştı. Açıkçası bu karar aldıkları sonuçlara bakacak olursak çok da yerinde olmadı. Takım beklenen sıçramayı yapmaktan çok uzakta kalırken, TI2015’teki 6.lık kadar uzağa gitmeleri de zor gözüküyor.

Rakiplerine oranla kadrosuyla daha az maça çıkan Virtus.Pro’nun oyuncularının da push metasına uygun olduğunu söylemek güç. Silent genelde takım savaşını seven bir carry. God, zaten agresifliği ile ünlenmiş bir oyuncu. Fng genelde God’ı ön planda tutarak draft yapan bir support. Sadece Lil_Hardy’nin özellikle micro-managment gerektiren kahramanlarla arasının iyi olduğunu söyleyebiliriz. Yine de sahip oldukları muazzam sinerji ve Fng’nin draft başarısı çoğu şeyin üstesinden gelmelerine yetebilir. Liquid ile mücadelelerini izlemek keyifli olacak.

Kadro
Ayrat “Silent” Gaziev
Sergey “God” Bragin
Alexandr “DKPhobos” Kucherya
Ilya “Lil_Hardy” Ilyuk
Artsiom “fng” Barshak

Team Liquid
Eskiden Amerika takımı olan ancak tekrar Avrupa’da DotA sahnesine dönen Liquid, turnuvanın dişli ekiplerinden. Frankfurt Major’e katılamayıp hayal kırıklığı yaşayan ekip, Shangai Major elemelerinde Avrupa’yı (beklenildiği üzere) silip süpürdü. WCA ve Starladder’da da ilk 4’te yer alan Liquid, bir çok takımın başını ağrıtacak kadar kaliteli bir ekip.

Mouz, Na’vi ve sonrasında belki de gelmiş geçmiş en güçlü ekiplerden biri olan 2015 ilk yarısındaki Team Secret ’tan tanıdığımız Kuroky önderliğindeki takım, kazandığı çoğu maçı draft aşamasında bitiriyor desek yanılmayız. “Süperstar” diyebileceğimiz Alman mid oyuncusu Fata’nın önplanda çıktığı ekipte hem Kuroky hem counter pick, hem de metaya uygun draftı ustalıkla yapıyor. Takımın en büyük handikapı, oyun istedikleri gibi gitmezse B planı yaratamamaları ve ilerleyen dakikalarda bağ aşağı gitmeleri. Açıkçası ilk eşleşmelerin en çekişmeli en ortada maçlarından biri Virtus.Pro ile oynayacakları maç olacak. Net favorisi olmayan bu eşleşmeyi kazanırlarsa mid’de kazanacaklarını söyleyebiliriz.

Kadro
Lasse “MATUMBAMAN” Urpalainen
Adrian “FATA-” Trinks
Ivan “MinD_ContRoL” Borislavov
Jesse “JerAx” Vainikka
Kuro “KuroKy” Salehi Takhasomi

Frankfurt Major Sonrası Başarılar
4.lük Nanyang Dota 2 Championships
1.likDota 2 Champions League Season 6
1.The Defense Season 5
5-6.lık The Summit 4
3.lük World Cyber Arena 2015
3-4.lük SL i-League StarSeries

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir