Dota 2

Dota 2 Shanghai Major’a davet edilen takımlar açıklandı

Profesyonel Dota 2’de 2016’nın ilk resmi turnuvası, Major sisteminin ikinci turnuvası Shanghai Major’a direkt olarak katılacak sekiz davetli takım açıklandı.

Frankfurt Major’ın ardından oldukça hareketli geçen transfer dönemiyle birlikte, takımlar da yeni sezon hazırlıklarına duraksamadan başlamıştı. Çok sayıda yeniliğin yaşandığı profesyonel arenadan Shanghai Major’a davet edilen takımların duyurulmasıyla ne yazık ki daha üç ay bekleyeceğimiz büyük turnuva şekillenmeye başladı. Dota 2’nin resmi Çince sitesinden yapılan duyuru ile kış major’ına katılacak takımlar OG, Team Secret, Evil Geniuses, Ehome, Vici Gaming, CDEC, Virtus Pro ve son dönemde inanılmaz bir çıkış yakalayan Alliance oldu.

shanghai invite

Kalan sekiz takım içinse turnuvanın açık elemeleri yeni yılın başlamasıyla birlikte 3-6 Ocak arasında oynanacak ve bölgesel elemeler de hemen ardından 7-10 Ocak arasında sahne alacak. Yani Shanghai Major’da yer almak isteyen takımlar sekiz gün boyunca yoğun ve yorucu bir mücadele sergileyecek.

Frankfurt’taki büyük final sırasında duyurulduğu üzere, Dota 2 tarihinin göreceği ikinci Major turnuvası Çin’in Şangay şehrinde oynanacak. 2-6 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek kış major’ı Perfect World organizatörlüğünde düzenlenecek ve Frankfurt’ta olduğu gibi yine toplam 3 milyon dolar ödül dağıtacak.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir