Dota 2

StarLadder 11. sezonda üçüncü günün sonuçları

StarLadder turnuvasında üçüncü günün sonuçları belli oldu. Büyük finale giden takımlardan biri Team Empire ve yarın finalden önce yapılacak Nynjas in Pyjamas – ASUS.Polar maçının ardından ikinci finalist belli olacak.Bugünkü maçlarda şaşırtıcı bir şekilde beklenen performansı gösteremeyen Natus Vincere, Fire ve MVP.Phoenix turnuvada kaybedenlerdi. Bütün maçlarda yapılan Axe seçimleri güne damgasını vurdu.

Günün ilk maçı ASUS.Polar ve Fire takımları arasında yapılan alt eleme maçıydı. Bu maçta yüzü gülen taraf Asus.Polar oldu. Bu maç Fire takımının turnuvadaki son maçıydı ve Fire, ilk defa katıldığı StarLadder turnasında ödül havuzunun %4’ünü evine götürdü. Fire takımını 2-0’lık skorla geçen ASUS.Polar takımı sabah gösterdiği performansı sürdürerek finalist adayı olmayı başardı. Eğer yarınki maçlarda Ninjas in Pyjamas’ı yenerse finalist olmaya hak kazanacak.

Günün ikinci maçında ise Na’Vi ve MVP.Phoenix karşı karşıya geldi. MVP.Phoenix her iki oyunda da üstünlüğü hep elinde tutarak serinden galip ayrıldı. İlk oyunda Na’Vi, Bristleback ve Wisp kombinasyonuyla oyunu domine edeceğini düşünürken, MVP.Phoenix’in akıllıca yaptığı Axe seçimiyle oyunu kazanan takım MVP oldu. 2. oyunda ise ilk oyundan ağzı yanan Na’Vi, Axe’ı banladı ve MVP, Natus Vincere’ı kendi silahıyla vurarak Bristleback ve Wisp’i seçti. MVP, Na’Vi’nin Bristleback ve Wisp ile yapamadığını yaparak oyunu ezici bir şekilde 25 dakika olmadan bitirdi.

Üçüncü maç Na’Vi – MVP.Phoenix maçının galibi MVP ve Asus.Polar arasında gerçekleşti. ASUS.Polar takımının taşıyıcısının üstün performansıyla, ASUS.Polar rakibini 2-0’lık skorla geçti. Bu galibiyetle beraber ASUS.Polar takımı, NiP takımına kaybettiği maçın intikamını alma şansını eline geçirdi ve Ninjas in Pyjamas takımıyla yapacağı maçtan galip çıkarsa büyük finalde yer alacak.

Üst elemelerde Empire takımı Nip’i rahat bir şekilde geçerek büyük finale adını yazdırdı. Oyunlarda Maxim ‘yoky’ Kim’in Axe performansı göz doldurdu. İki oyun boyunca 21 asist ve 33 öldürmeyle oyundaki dengeleri alt üst etti. Yoky’nin performansıyla takım savaşlarını sürekli kaybeden NiP alt elemeye düştü fakat yarın yapılacak maçın sonucuna bağlı olarak büyük finale katılma şansını hala sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir