Dota 2

StarLadder 11. sezonun şampiyonu Team Empire

Bugün gerçekleşen büyük finalde, StarLadder 11. sezonun şampiyonu Team Empire oldu. Sabah saatlerinde ASUS.Polar, NiP ile yaptığı maçlardan galip çıkarak büyük finale adını yazdırdı. İzleyenlere mükemmel bir Dota 2 şöleni sunan finalde ise turnuva boyunca istikrarlı gidişatını sürdüren Empire, ASUS.Polar 3-1’lik seriyle geçerek 39,000 doları evine götürdü. Turnuva ikincisi ASUS.Polar 17,000 ve üçüncü olan NiP 7,000 dolar aldı.

final

Sabah yapılan serinin ilk maçında ASUS.Polar, Ninjas in Pyjamas takımı üzerinde inanılmaz bir baskı kurdu ve NiP’i dakika 20’de oyunu bırakmaya zorladı. Bu maçta ASUS.Polar’ın taşıyıcısı IllidanSTR yine kendini gösterdi. Oyunun başlarında rahat bir şekilde oynadı ve oyunun ilerleyen dakikalarında Ilya “IllidanSTR” Pevcaev’ı durdurmak neredeyse imkansız hale geldi. ASUS.Polar ikinci oyuna da hızlı başladı ama oyunu ilki kadar hızlı bitiremedi. Bunun sebebi ise oyunda Ilya “IllidanSTR” Pevcaev’ın Drow Ranger seçimiyle etkisiz kalması oldu. 2. oyunda NiP, turnuvada sıkça karşılaştığımız ve düzgün bir şekilde oynandığında karşı takıma zor dakikalar yaşatan Axe ‘ı seçti ama bu oyunda Axe’ın etkisi hissedilmedi.

Dota 2 ve eSpor severlerin heyecan içerisinde izlediği final serisinde ise Team Empire üst elemeden gelerek finale 1-0’lık avantajla başladı. Bu yüzden final serisinde aslında üç maç yapıldı. İlk maçı Empire, ikinciyi ASUS.Polar ve sonuncuyu da Empire aldı. İlk oyunda Team Empire Axe ve Troll Warlord gibi güçlü seçimler yaparak galibiyeti baştan garantiledi. Axe ve Troll Warlord kahramanlarının turnuva boyunca ne kadar tehlikeli olabileceğini görmüştük. Axe ve Troll Warlord ile Team Empire, izleyenleri şaşırtmayarak oyunu 25 dakikada bitirdi. İkinci oyunda ise sahneye yine ASUS.Polar’ın taşıyıcısı Ilya “IllidanSTR” Pevcaev’ çıktı ve takımını taşıyarak galibiyeti aldı. Üçüncü oyunda ise takımlar tam da büyük finale yakışan bir performans göstererek izleyenlere büyük bir keyif yaşattı. Turnava ikincisi ASUS.Polar oyunun son saniyesine kadar elinden gelen her şeyini ortaya koydu ama yeterli olmadı. Turnuvanın şampiyonu Team Empire’da Roman “Resolut1on” Fominok Tiny ile harikalar yarattı ama Resolut1on’ın bu üstün performansının ardında Wisp kahramanıyla Ilya “ALOHADANCE” Korobkin vardı. Oyun sonuna doğru rampage yaparak herkesi öldüren Resolut1on oyunun kazanılmasında büyük rol oynadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.