Dota 2

Starladder Invitational 2016’da şampiyon Vici Gaming.Reborn oldu

Kiev’de düzenlenen Starladder Invitational’da bu senenin şampiyonu Çin ekibi Vici Gaming.Reborn oldu. Finalde birbirinden heyecanlı maçlar sonrasında NaVi’yi 3-1 ile geçen ekip, böylece 45.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu. Shanghai Major sonrası yeniden yapılanan ve oyuncularını iki ayrı takıma dağıtan Vici Gaming organizasyonunun kağıt üzerinde ikinci takımı olan VG.R, böylelikle ilk büyük turnuvasını kazandı.

Diğer taraftan NaVi ise yaklaşık beş aydır koruduğu kadrosunu bozmayarak en nihayetinde stabil bir yapıya kavuşmuş ve üzerine koyarak turnuvaya gelmişti. Başarılı maçlar çıkaran ekip playoff’ta OG, finali kaybettiği VG.R ve LGD gibi rakipleri devirerek Manila Major’a direkt davetiye alma yolunda dev bir adım atmış oldu. Belki de bir buçuk yıl sonra ilk defa bir LAN turnuvasında final oynamaları da taraftarları için sevindirici bir gelişmeydi.

Finaldeki ilk maç tam anlamıyla hatalar oyunu olurken, oyunun erken safhalarında rakibine üstünlük kuran NaVi, Nature’s Prophet ve Death Prophet gibi iyi pusher kahramanların sağladığı avantajı sürdüremedi. Daha iyi late game kompozisyonuna sahip olan VG.R, Nature’s Prophet ile oynayan Ditya Ra’nın oldukça kötü item tercihleri yardımıyla da oyunda üstünlüğü ele geçirdi ancak mid’i yarıp barakaları aldıktan sonra tüm takımca ölmeleri oyunu NaVi’ye getirdi. Gyrocopter’ı üs savunmasında öldüren Ditya Ra ve oyunu bitiren Chorosphere’i açan General kötü oyunlarını bu iki hareket ile affettirdi.

Serinin ikinci ve üçüncü maçlarında outdraft olan NaVi hiçbir varlık göstermedi ve VG.R her iki oyunu da snowball olarak aldı. Özellikle ikinci oyunda Bounty Hunter’ı istediği verimde kullanamayan NaVi’ye VG.R’den fy, üçüncü oyunda adeta Bounty Hunter dersi verdi. Özellikle NaVi cephesinde offlane Puck seçimi, Dendi’ye Invoker almak için yapılmış güzel bir aldatmacaydı ancak oyuna etkisi olamadı.

Son maçta ise NaVi, Queen of Pain ve Gyrocopter gibi VG.R’yi taşıyan kahramanları kendisine aldı. Gyrocopter’ın Aegis aldıktan sonra Divine Rapier çıkması, Aegis ile birlikte avantajlı konumda mid’i delmeye çalışması oyunun kaderini belirledi. Ditya Ra’yı korumayan NaVi, Gyrocopter’ın ölmesiyle Divine Rapier’ı kaybetti. Zaten oldukça fazla altın kazanımına sahip Juggernaut’un Divine Rapier’ı alması maçı Vici Gaming.Reborn’a getirdi ve Çinliler kupaya uzanmış oldu.

Her iki takımın da önümüzdeki günlerde Manila Major’e direkt davetiye almasını bekliyoruz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir