Dota 2

StarSeries Sezon 13 duyuruldu

Star Series oyununun yeni sezonu 21 Ekim tarihinde başlıyor. Toplamda 43 takım kendi bölgesinde grup aşamasında mücadele edecek ve bu mücadelenin ardından 12 takım final aşamasına yükselecek. Final aşaması ise 13-17 Ocak 2016 tarihleri arasında Minsk, Belarus’ta gerçekleştirilecek. 

Avrupa, toplamda 19 takım ile en çok takıma sahip olan bölge durumunda. Avrupa bölgesinden ayrı bir parantez açılması gereken takımlar ise Virtus.pro, Team Secret, Alliance, Team Liquid, (monkey) Business ve Vega Squadron olarak gözüküyor. Amerika, Çin ve Güneydoğu Asya bölgeleri ise 8’er takımlara sahip. Bu takımlar ise şu şekilde;

Amerika: Root Gaming, High Council, Digital Chaos, compLexity, Cloud9, Team Archon, Elite Wolves, Team Unknown

Çin: LGD Gaming, CDEC Gaming, Vici Gaming, EHOME, Invictus Gaming, Newbee, Newbee Young, Wings Gaming

Güneydoğu Asya: Mineski, Fnatic, First Departure, Team 123, MVP Phoenix, Signature Trust, Ideal, TnC Pro Team

Starladder’ın son sezonu iLeague ile düzenlenmişti ve geçtiğimiz yıl bu zaman diliminde ödül havuzu $150,000’dan $300,000′ yükseltilmişti.

Starladder sezon 12’nin şampiyonu ise Vici Gaming olmuş ve as oyuncusu Hao’yu yedek oyuncuları Black ile yer değiştirmeleri büyük soru işaretlerine sebep olmuştu. Takım, ayrıca Starladder Sezon 12 ve The International 5 turnuvasındaki performansı ile bir kez daha iyi bir takım olduğunu göstermişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.