Dota 2

Summit 4 turnuvasının ayrıntıları açıklandı

Geçiğimiz günlerde ayrıntıları duyurulan Dota 2 Frankfurt Major turnuvasının ardından Dota 2 topluluğunda yer edinmiş, üst düzey turnuvaların bir tık altında yer alan Summit 4 Dota 2 turnuvasının ayrıntıları açıklandı. Twitter’da yapılan açıklamada Summit 4 turnuvasının bölgesel elemelerinin ekim ayında başlayıp kasım ayına kadar süreceği duyuruldu. 4 ayrı bölgede gerçekleşecek olan bölgesel elemelerde toplam 41 takım mücadele edecek. Summit 4’ün LAN turnuvası ise 9 – 13 Aralık’ta Kaliforniya, Los Angelas’da gerçekleşecek.

Turnuvanın ana etkinliğinde 8 takım mücadele edecek. Bölgesel elemelerde Amerika ve Güneydoğu Asya bölgelerinden birer takım katılırken Avrupa ve Çin bölgelerinden ikişer takım ana etkinlikte yer alacak. Kalan son iki boşluğu doldurması amacıyla bir takım compendium kullanıcılarının oylarıyla belirlenecek ve diğer takım ise turnuvanın ana etkinliğine direk olarak davet edilecek. Bu direk daveti alacak takımın ise The International 2015 şampiyonu Evil Geniuses olması bekleniyor. Team Secret, LGD ve CDEC gibi takımların bölgesel elemelere davet edilmesine rağmen Evil Geniuses’ın davet edilmemesi de bu gizemli takımın Evil Geniuses olacağının sinyallerini açık bir şekilde veriyor.

Dota 2 Major Championships öncesinde zirvedeki takımların mücadelesine tanık olacağımız bu turnuvanın bölgesel elemelerinin formatı ikili eleme usülü olacak. Bölgesel elemelerde seriler üçer maçtan oluşurken final serileri beşer maçtan oluşacak. Açık elemelerin de olacağı turnuvada davetli takımlar  ise şöyle:

sm4iç

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.