Dota 2 mix

SunBhie Fnatic’in yeni koçu oldu

Geçtiğimiz iki seneyi Team Secret ile geçiren başarılı Dota 2 koçu ve eski efsane oyuncu SunBhie Fnatic ile anlaştı.

Lee “SunBhie” Jeong-jae Güney Kore-Kanada’lı Dota 2 efsanesi SunBhie 2016 yılında koç kariyerine TnC Gaming ile başlamıştı. Sonrasında 2017 senesinde Team Secret ile çalışmayan başlayan koç, son The International’da Team Liquid’e 2-0 kaybederek 4. bitirmişti.

Başarılı bir Dota Pro Circuit sezonu geçirmek isteyen Fnatic geçtiğimiz gün attığı tweet ile transferi duyurdu. Fnatic’in son koçu Park “March” Tae-won The International 2019’da Fnatic’in başındaydı ve organizasyon turnuvayı ilk 13’de bitirebilmişti.

Koç, Fnatic’e çok büyük tecrübeyle birlikte geliyor. 29 yaşındaki koç 2013 senesinden beri espor sektöründe. Oyuncu olarak orta koridorda oynayan oyuncu MVP HOT6ix, LoTem, Bathroom Buddies, Team Mischief ve son olarak Team Freedom’da oynamıştı.

SunBhie için Fnatic gibi köklü bir organizasyon kariyerini bir üst seviyeye çıkartmak için iyi bir fırsat olabilir. Fnatic de Asya’nın iyi Dota 2 organizasyonlarından fakat son TI’da oldukça başarısız bir sıralamada bitirmişlerdir. Bakalım bu transfer her iki taraf için de faydalı olacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir