Dota 2

SyndereN, Era ve qojqva Escape ile yollarını ayırdı

Escape Gaming’in sahibi Zak “ZeroEmpires” Robinson tarafından yapılan açıklamaya göre takım SyndereN, Era ve qojqva ile yollarını ayırdı.

Ek olarak ZeroEmpires, yeni fırsatları değerlendirmek için takımdan ayrılan üçlünün 2017 Kiev Major’ına kadar birlikte devam edeceğini ve 25 Ocak tarihinde bir duyuru yapacaklarını söyledi.

ZeroEmpires yapılan basın açıklamasında: “Bugün Dota 2 takımımız bünyemizden ayrılıyor ancak 2017 yılında herhangi bir anlaşmaya imza atmayacaklar. Bunun yerine 25 Ocak tarihinde yeni ve son derece heyecan verici bir duyuru yapacaklar. Kadroların netleşme tarihi yaklaşıyor. SyndereN, Era ve Qojqva da Kiev Major’ı için iki oyuncuyu aralarına katarak yeni bir kadro oluşturacak” dedi.

Escape tarafından yapılan bu basın açıklamasından kısa bir süre sonra SyndereN, yaklaşmakta olan Major için Kai “H4nn1” Hanbückers ve Kalle “Trixi” Saarinem ile anlaştıklarını açıkladı. Takıma yeni katılan bu isimler Fnatic’in Dota 2 ve Heroes of Newerth takımlarında Era ile birlikte çalışmıştı. Takım daha önce Escape tarafından yapılan duyuruya atıfta bulunarak, adını “January 25th” olarak belirledi.

SyndereN, Era ve Qojqva, Şubat ayında kurulan No Diggity takımından geriye kalan üç oyuncuydu ve 21 Haziran 2016’da Escape ile sözleşme imzalamıştı. Takım Wild Card ile The International 2016’ya katılma hakkı elde ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başarsa da grup aşamasını son sırada tamamladı. Daha sonra Fnatic ile tek maç usulü bir play-off karşılaşmasına çıktı ancak yine kaybetti.

En son 2016 Boston Major’ı için Avrupa elemelerinde mücadele eden takım grubunu son üç takım arasında bitirmiş ve etkinliğe katılma hakkını kaybetmişti. Kısa bir süre sonra Team Secret, 6 Kasım’da takımdan ayrılan Maurice “KheZu” Gutmann’ı kadrosuna kattı. 27 Aralık tarihinde takımdan ayrılan Yazied “YapzOr” Jaradat ise Adrian “FATA-” Trinks ve Lee “Forev” Sang-don ile birlikte B)ears’ı kurmuştu.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir